Wpis z mikrobloga

  • 23
@ChlopakZpiwnicy ja swoje pierwsze 4k brutto na UOP zawołałem w pierwszej pracy jakoś 12 lat temu. I to wtedy była dobra kasa. Jestem pod wrażeniem bo non stop mi się jeszcze wyświetlają reklamy kursów zachęcajacych do wchodzenia w IT
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: znajomy rzucił to rok temu w pisdoo i zajął się stolarką. Widzi efekty swojej pracy i mówi że wreszcie czuje się przydatny. Dodatkowo zarabia na starcie więcej niż po 17 latach w branży. Jak do końca miesiąca nie znajdę roboty to też zostaję fiziolem, #!$%@?ę, rzygam już branżą IT.
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: mój ojciec nudził się na emeryturze i postanowił zostać stolarzem. I jako asystent stolarza (z chyba 3- albo 4- letnim doświadczeniem) zarabia prawie 2x tyle co ja. Roboty jest tak dużo, że czasem do niego przyjeżdżam pomóc z meblami i siedzimy w garażu od świtu do północy.

Coraz bardziej mnie kusi rzucenie wszystkiego i wyjechanie do stolarskiego kołchozu pośrodku niczego. Może stary by mnie wkręcił, hmmm...
TechnoScorpion - @ChlopakNaMedal: mój ojciec nudził się na emeryturze i postanowił zo...

źródło: images

Pobierz
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: aż kusi żeby kogoś zatrudnić żeby pracował za mnie, szkoda tylko, że z mojego doświadczenia to składają tam papiery same debile gdzie poprawiałbym dłużej niż sam robił, a to byłby dopiero początek problemów.
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: rozstrzał jest taki tych widełek, że niekoniecznie. Przecież 9 to jest ponad 2 razy więcej niż 4. Całkiem możliwe, że spokojnie mogą dać Ci 6, 9 jak się znasz a 4 jest dla kogoś kto zrobił kurs i w sumie gówno się zna bo naprawdę nie ma żadnego doświadczenia, nawet w projektach własnych.

W jakiej innej branży ktoś robi widełki np. minimalna - 2.25x minimalna?
  • Odpowiedz
@ChlopakNaMedal: Beka z oferty, ja w pierwszej robocie jako intern dev zarabiałem 30k na czysto. Mało, bo nie miałem płatnych urlopów, a często chodziłem na wolne. Dzisiaj, po roku od rozpoczęcia tejże pracy, czuję kryzys, zarobki spadły do 27k. Ledwo starcza na kredyt i leasing mojego Urusa :( Podobno ludzie potrafią przetrwać za mniej niż 25k miesięcznie, szanuję.
  • Odpowiedz