Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #prawo
Siemka, wołam ludzi z tych trzech popularnych tagów :D Co sądzicie o kupowaniu mieszkania w którym jest osoba która ma tam służebność. Czy lepiej unikać takich mieszkań czy się tym nie przejmować? Dodam ze ta osoba ma z 90 lat.
Ta osoba się nie porusza więc do mieszkania nie zapuka na pewno. Ktoś już kupował takie mieszkania tutaj?
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rakky jak cena jest dobra i nie musisz mieć możliwości zamieszkania na już to spoko. Sprawdź też, czy osoba ta nie ma małżonka (małoletnie dzieci i rodzice w tym wieku raczej odpadają).
  • Odpowiedz
  • 0
@Adams_GA: @PanKapibara Cena jest dobra, osoba ta jest w trakcie sprawy o ubezwłasnowolnienie(z tego co wyczytałem to taka sprawa moze trwac nawet do roku czasu). Nie ma małżonka. Sprzedaż odbywa się przez biuro, więc raczej zależy im na sprzedaży niż na oszustwie. Tak mi się wydaje
  • Odpowiedz
@Rakky ja nie mówię, że to oszustwo, po prostu ta osoba (jej małżonek, dzieci i osoby na utrzymaniu) ma prawo mieszkać w tym mieszkaniu. Także jeśli je kupisz. Oczywiście jeśli człowiek jest samotny i kwalifikuje się na dom opieki etc., to prawdopodobnie nie będziesz miał takiego problemu. Ale ta osoba ma prawo tam wejść w każdej chwili i mieszkać. Mnie by to stresowało. Chyba że cena super albo ta osoba (jej
  • Odpowiedz
@Rakky: ja oszustwa nie widzę, ta sytuacja powoduje tylko tyle, że dopóki ta osoba żyje i mieszka tam to nic w tym mieszkaniu nie zrobisz. Ale jak już umrze, to służebność wygasa, masz czystą nieruchomość i robisz co chcesz.
  • Odpowiedz
ja bym zadbała tylko o to żeby potem nikt nie podważał umowy że np. że ze względu na wiek nie była świadoma swoich działań itd. Jeżeli sprawa o ubezwłasnowolnienie to odpada dopóki ta kwestia nie zostanie rozstrzygnięta
  • Odpowiedz
@Nata98nata: dla ważności czynności zalecam zrobić to dopiero po ubezwłasnowolnieniu tej osoby i prawdopodobnie będa musieli tą czynność podjąć opiekunowie tej osoby po wyrażeniu zgody przez sąd
  • Odpowiedz