Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy jest tu może jakiś Żyd, który może mi wyjaśnić o co chodzi z tym węszeniem antysemityzmu dosłownie WSZĘDZIE? Pytam całkiem serio, bo to się robi absurdalne. Skomentowałem na Reddicie jakiś temat polityczny odpowiadając, że wielu ludzi u władzy w Stanach stanowią właśnie Żydzi, po czym zostałem zwyzywany od antysemitów. Serio antysemita, bo #!$%@? co? Stwierdziłem fakt? Przecież taką informację można sobie łatwo sprawdzić na stronach rządowych, jak ktoś nie wierzy. Nie miało to nawet żadnego pejoratywnego wydźwięku, po prostu ktoś zapytał to mu odpisałem, bez dopieprzania się do kogokolwiek itp.

Czemu #!$%@? zawsze jak ludziom kończą się argumenty to nagle JEB, ANTYSEMITYZM! Uniwersalna riposta na dosłownie każdą jedną #!$%@? dyskusję. I czemu nie ma osobnego, międzynarodowego słowa na nienawiść do Polaków, którego mógłbym używać za każdym razem jak ktoś się ze mną nie zgodzi?

#polityka #izrael #polska #pytanie i chyba trochę #wojna



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: jest to jedyna linia obrony żydków wszystko co jest nie pomyśli żydom to jesteś antysemita. A ty w takim przypadku powinieneś powiedzieć tak qurwa jestem antysemitą i co mi zrobisz? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:
1. ludzie lubią łatwe odpowiedzi na trudne pytania
2. nazywanie każdego amerykanina żydowskiego pochodzenia żydem jest tak samo sensowne jak nazywanie królowej Elżbiety II albo Sławomira Mentzena Niemcami. Lub idąc o 10 kroków dalej można każdego amerykanina nazwać polakiem, włochem, niemcem czy irlandczykiem bo wszyscy są imigrantami w którymś pokoleniu.
Ewentualnie każdego Japończyka Chińczykiem, bo gdzieśtam w starożytności Japończycy przywędrowali na swoje wyspy z terenów Chin.

Jeżeli John F.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >2. nazywanie każdego amerykanina żydowskiego pochodzenia żydem jest tak samo sensowne jak nazywanie królowej Elżbiety II albo Sławomira Mentzena Niemcami. Lub idąc o 10 kroków dalej można każdego amerykanina nazwać polakiem, włochem, niemcem czy irlandczykiem bo wszyscy są imigrantami w którymś pokoleniu.
Ewentualnie każdego Japończyka Chińczykiem, bo gdzieśtam w starożytności Japończycy przywędrowali na swoje wyspy z terenów Chin.

Jeżeli John F. Kennedy był dla ciebie amerykaninem (nie irlandczykiem) ale każdy amerykański *stein to żyd, to owszem, jesteś antysemitą, ewentualnie głupcem stosującym podwójne standardy.


@thorgoth: Ok, teraz rzuca mi to trochę inne światło na całą sprawę. Może po prostu doszło do nieporozumienia. Chodziło mi właśnie o taką rzeczową odpowiedź, zrozumienie procesu myślenia w tym przypadku, a nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Chodzi o to, byś o tym nie mówił. Stąd od razu zdzielenie po łbie pałą antysemityzmu. Tak samo jak nie wypada krytykować, jak Trump za swoje kluczowe osiągnięcie w czasie kampanii uznawał, że nikt nie zrobił dla Izraela tyle co on. To jest postawa niewolnika na kolanach.
  • Odpowiedz
Jeżeli John F. Kennedy był dla ciebie amerykaninem (nie irlandczykiem) ale każdy amerykański *stein to żyd, to owszem, jesteś antysemitą, ewentualnie głupcem stosującym podwójne standardy.


@thorgoth: czyli gdy nie było Izraela, to nie było żydów? Lub inaczej, wraz z powstaniem Izraela wszyscy żydzi w nim zamieszkali?
Czy może jednak dalej żydzi mieszkają poza Izraelem?

Coś chyba nie tak z twoją logiką, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: czy gdyby nie było Irlandii to nie byłoby Irlandczyków? Lub inaczej, czy z powstaniem Irlandii wszyscy Irlandczycy w niej zamieszkali?
Czy może dalej Irlandczycy mieszkają poza Irlandia?

Coś chyba nie tak z twoją logiką, nieprawdaż?
  • Odpowiedz
Czy może dalej Irlandczycy mieszkają poza Irlandia?


@thorgoth: mieszkają. Tak jak żydzi mieszkają poza Izraelem, np. w USA, nieprawdaż? Bo o to stwierdzenie się oburzyłeś, nieprawdaż?

Choć w jednym przypadku mówimy o narodowości (Irlandczycy), a w drugim o wyznaniu (żydzi)...
  • Odpowiedz
mieszkają

@Nieszkodnik: no więc co cie przerosło w tym że mogą być amerykanie irlandzkiego, brytyjskiego, włoskiego czy jakiegokolwiek pochodzenia ale jak dochodzimy do żydów to zaliczasz sromotną porażkę z logiką?
Określenia żydzi można też używać w znaczeniu niereligijnym, wyłącznie etnicznym, sprawdź w słowniku.

Słuchaj, szanujmy swój czas. Zanim mi znów odpiszesz daj znać czy jesteś konfiarzem - to dużo uprości nam obu.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Taki mechanizm działania jest zapisany w tym środowisku, to jest mechanizm obronny przez to ta grupa ludzi ma taką siłę, sam napisałeś że ci ludzie mają większość wszystkiego, właśnie dlatego, każda silna formacja działa według ustalonych reguł, zobacz na chrześcijan jaką klęskę ponieśli bo sami tych reguł nie przestrzegali, księża mówiący o jednym a robiący całkiem co innego? Zobacz jak katolicy podchodzą lekceważąco do swojej religi. Słabi ludzie
  • Odpowiedz