Wpis z mikrobloga

Siema, przepisuje licznik energii elektrycznej. Nowy dom, ogrzewanie PC, klimatyzator. Zastawiam się nad wyborem taryfy, gdyż wcześniej w mieszkaniu miałem zwykłą g11 i w zupełności mi to wystarczało, natomiast teraz mam dylemat. Ogólnie kieruję się w stronę taryfy G12n. Powiedzcie mirasowi, czy jest coś bardziej ekonomicznego, ewentualnie czy można uderzyć do innego operatora energetycznego (#lodz here) po jeszcze lepszą stawkę?
#prad #pge #energetyka
moczy_morda - Siema, przepisuje licznik energii elektrycznej. Nowy dom, ogrzewanie PC...

źródło: Screenshot 2024-08-07 at 10-02-58 Taryfa 2024_v2.9 TJ ([...]

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@moczy_morda: Nastawiasz sie na grzanie w konkretnych godzinach - akceptujesz wahania temperatur? Masz jakis bufor żeby zachomikować ciepło na dużej albo magazyn energii? Pompa dostosowana do większego grzania w „tanich” godzinach?
  • Odpowiedz
  • 0
@Promozet1: I tak w przypadku G12N cena z kWh jest o 0,001 zł większa od standardowej G11. Pompa oczywiście będzie pracować wtedy kiedy będzie taka konieczność, ale zakładam, że w nocy (w przypadku G12N godziny 01-05) będzie również grzała najczęściej i pozwoli to na korzystanie z niższej stawki za energię.
  • Odpowiedz
@moczy_morda: Ja mam starą g12 i dużą pompę 12kw ustawioną według harmonogramu pod taryfę. W zimę trochę zmieniam aby cały czas pracowała ale dla cwu nadal wyłącznie w czasie tańszej taryfy.
  • Odpowiedz
@sberatel: bo tak miałem kiedyś i przy obecnych małych różnicach w cenie taryf nie ma sensu tego ruszać. Pompa ciepła w styczniu zje te 2-3MWh i dalej cena prądu jest równa w obu taryfach, jedynie minimalnie przesyły się różnią.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ziombello: Z tabeli wynika, że w przypadku G12N składnik dzienny to 0,3510 za kWh, a w niedzielę i w nocy 0,0615. W przypadku G11 cena za kWh to 0,3500, a znowu w G12 stawka dzienna to 0,4050, a nocna 0,0780.
Więc imho i tak najbardziej spyla się ta G12N, nawet biorąc cenę w ciągu dnia.
Jak coś pieprzę bez sensu to mnie poprawcie.
  • Odpowiedz