Wpis z mikrobloga

Dzień dobry :)) witam was dziś widokiem z ogródka.

Śnieżka o poranku prezentuje się wyjątkowo przyjemnie, chociaż jest rześko. Pod domem termometr pokazuje 9,5, a według danych Karkonoskiej Grupy GOPR na dachu Sudetów mamy aktualnie 6 stopni.
Czuć jesień w kościach. Typowy cierpień.

#codziennasniezka #dziendobry #karkonosze
Historycznygagatek - Dzień dobry  :)) witam was dziś widokiem z ogródka. 

Śnieżka o...

źródło: IMG_2407

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kynx: mówiąc czysto subiektywnie - czuję lato kiedy poranki są ciepłe i nie trzeba rano zakładać kurtki. Od kilku dni amplituda robi fikołki, rano 9, w południe 25 i jest to dość mocno odczuwalne. Może jeszcze czeka nas fala ciepła, liczę na to. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 2
@Historycznygagatek no ja mam podobnie, z tym że lubię ciepłe noce. No ale duża szansa że ciepła noc = ciepły poranek.
Jak mawia przysłowie od świętej Anki zimne wieczory i poranki.
W tym roku faktycznie po 26.07 te noce zrobiły się strasznie zimne.
  • Odpowiedz
@kynx to przysłowie jest o miesiąc za wczesne. Między 20 lipca a 10 sierpnia mamy najwyższe średnie wieloletnie w całym roku. Wyraźnie spadają dopiero w końcówce sierpnia. W prognozie są raczej ciepłe dni a nawet upały. Lato jeszcze da popalić, do jesieni daleko.
  • Odpowiedz
@Antorus: Dokładnie, tym bardziej, że ostatnimi czasy wrzesień też bywa wyraźnie ciepły i słoneczny. Dość powiedzieć, że rok temu w ostatni weekend września kąpałem się jeszcze w Bałtyku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@klintoniusz: rok temu wrzesień był rekordowo ciepły i to z naprawdę dużym zapasem nad dotychczasowym rekordzistą. Prawie 2 stopnie różnicy w średniej. W wielu miastach był cieplejszy od czerwca.
  • Odpowiedz