Wpis z mikrobloga

Znajdzie się jakiś Miras z wykrywaczem metalu? Mam pomysła, ale najpierw potrzebuję porady, czy to w ogóle miałoby sens. Stało się tak, że zupełnie nie wiadomo jak idzie rura z wodą na działce. Czy detektor miałby szansę wykryć to na takiej głębokości około 2m?

A gdyby jakimś cudem miałoby to zadziałać, to też zapewne byśmy skorzystali z usługi ( )

Przyjmę też chętnie inne rady, jak można by było to rozgryźć bez rozkopywania całej działki.

#budujzwykopem #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #dom #wykrywaczmetalu #lodzkie #lodz #budownictwo #budowadomu
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bobson92: No właśnie nie. Woda z wodociągów, a geodeta nie znalazł nawet w archiwalnych mapach ( ) Jakby to było takie proste, to bym nie musiała robić fikołków ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@night_witch95 ostatnio w robocie przez okienko podpatrywałem jak panowie z wodociągu za pomocą różdżek znaleźli wodę, idealnie nad rurą im się krzyżowały samoistnie czy jakoś tak. Serio ( ͡° ͜ʖ ͡°) następnego dnia przyjechała kopara i odkopała rurę
  • Odpowiedz
@night_witch95: Takim "cywilnym" wykrywaczem nic nie ugrasz, za głęboko i nie wiesz co wykrywasz. Nikt Ci tego później na mapy nie naniesie.

Są firmy które się tym zajmują, mają sondy, którymi wykryją przebieg przyłącza. Szukaj lokalizacja rurociągów. W tysiaku się zamkniesz jak to nie jakieś absurdalne długości czy tereny.
  • Odpowiedz
@cedric: Niestety, ale potrzebuję wiedzieć dokładnie jak rura idzie i stworzyć mapkę, jedno miejsce ''istnienia'' rury, która potem nagle może skręcać mnie nie urządza. Ale doceniam za dobre chęci ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@hoodoovoodoo: No dlatego właśnie chciałam kogoś, kto ma detektor i się dobrze na tym zna. A na mapy naniosą spokojnie, teraz i tak geodeta naniesie tak, jak mu się powie xD Robią to z adnotacją ''wskazane przez właściciela''. Co do długości, to z 80m będzie, a im mniej hajsu, tym lepiej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pewno zerknę na takie firmy, dzięki za podpowiedź.
  • Odpowiedz
@makrofag74: Dzięki za podesłanie, ale mapka działa tylko w obszarze małopolski niestety. Poza tym szanse, że się gdzieś na losowej mapie znajdzie są nikłe, skoro sam geodeta mając dostęp do wszystkich map nie był w stanie tego znaleźć. Nie było to nigdy oznaczone na mapach i tyle. Pozostaje wyszukać rur innymi sposobami (,)
  • Odpowiedz
@night_witch95 ale woda jeżeli to jest przyłącze do budynku może być w plastikowej rurze i taki detektor można sobie gdzieś włożyć po za tym 2m dla amatorskiego sprzętu to kosmiczna głębokość. Niestety pozostaje mały georadar ale to kosztuje.
  • Odpowiedz
@night_witch95:

Tego nie szuka się w taki sposób - wykrywaczami metalu.

Oni podają na rurę sygnał - nazwijmy to radiowy (z generatora), a innym przyrządem szukają gdzie ten sygnał się rozchodzi.
Ta rura po prostu robi trochę za antenę i w ten sposób można znaleźć
  • Odpowiedz
@sberatel: Rura nie jest plastikowa na 99,9%.

@nairamk Ja wiem, że standardowo się tak tego nie szuka i wiem, że są firmy, które to zrobią, ale chodzi o ograniczenie kosztów. Wiadomo, że małych rzeczy na takich głębokościach nie złapie, ale większe obiekty wykrywacz metalu ma szansę wyłapać, rura też niekoniecznie musi być prawidłowo na 2m, dlatego liczyłam, że trafi się mireczek co takowy wykrywacz ma i podpowie, czy to
  • Odpowiedz