Wpis z mikrobloga

Dziś na kazaniu ksiądz mówił coś w stylu: "dziś różni naukowcy, PSEUDO naukowcy bym powiedział, probują udowodnić, że rozstąpienie Morza Czerwonego to było naturalne zjawisko wywołane przez silne wiatry, które powodują lekkie cofnięcie wody. TO NIEPRAWDA! Tam miał miejsce cud, woda się rozstąpiła! Podobnie z manną z nieba i przepiórkami. To były CUDA!"
Aż nie chciało się tego słuchać. Normalnie nie chodzę do kościoła. Dziś była pewna rocznica, więc spotkałem się z rodziną i siedzieliśmy sobie przed kościołem. Czy #katolicy serio wierzą w te bajki o cudach, zaciążeniu bez bzykanka itp.?
#bekazkatoli #kosciol
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@inko-gnito: Ludzie "wierzą" tylko dlatego, że wkładano im te brednie do głów od dziecka. Gdyby człowiek zetknął się z religią w wieku np 15 lat, to by w ani słowo nie uwierzył a szamana wyśmial.
  • Odpowiedz
@inko-gnito z kolei jeden z moich księży katechetów, mówił że to mogło być naturalne zjawisko, a że nastąpiło akurat wtedy to efekt działania Opatrzności i zaufania jej przez Naród Wybrany.
  • Odpowiedz
@inko-gnito: Byłem ostatnio na dwóch pogrzebach na Podlasiu i pierdzielili podobne bzdury. Trochę płaczu, a bo do kościoła prawie nikt nie chodzi później okrasił jakimiś dziecinnymi opowieściami jak to dobrze wierzącemu, a niewierzącym źle i ciągle chorują. Więc lepiej niech wiedzą i chodzą do kościoła. Chyba tylko ja ateista słuchałem tych głupot
  • Odpowiedz
Dziś na kazaniu ksiądz mówił coś w stylu: "dziś różni naukowcy, PSEUDO naukowcy bym powiedział, probują udowodnić, że rozstąpienie Morza Czerwonego to było naturalne zjawisko wywołane przez silne wiatry, które powodują lekkie cofnięcie wody. TO NIEPRAWDA! Tam miał miejsce cud, woda się rozstąpiła! Podobnie z manną z nieba i przepiórkami. To były CUDA!"


@inko-gnito: W jakim ty kościele byłeś, ewangelickim? Bo to protestanci czytają Biblię dosłownie, każde słowo.
  • Odpowiedz