Wpis z mikrobloga

Ja p------e. Nigdy więcej #intel no niech mnie c--j strzeli jasny jak pomyśle o tym. mam i7-14700k. Generalnie działał normalnie. Nigdy nic mi nie wywaliło i byłem zdziwiony problemem procesorów 13 i 14 generacji. I co? I g---o. Wszędzie trąbili o tym że jak tylko się ukaże aktualizacja mikro kodu to nawet jak ci nie wywala to masz instalować. No i ja głupi zainstalowałem dzisiaj aktualizacje biosu z mikrokodem. Ja p------e XD. Gram w PoE i w--------a mi gierke non stop. Nigdy tak nie było. Potem znowu, potem znowu. Wrzucan cinebencha. Cinebench application error. Załączyłem Intel default settings. Pierwsze co to blue screen. Po c--j ja to sobie robiłem. Mimo że kraszuje gre to przynajmniej w--------a blue screena
#pcmasterrace
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Dupazbita: dobra, c--j. Pogrzebałem trochę. Wyłączyłem XMP i okazało się że cinebench spokojnie zrobił 2 przebiegi bez crasha. To możliwe że nie jest wina mikrokodu i procesora, a po prostu Gigabyte r------ł update biosu i wrzuciłem poprzednią wersje. Mimo tego dalej będę testował
  • Odpowiedz
  • 0
@Dupazbita może coś z napięciem pomieszali. Dodaj im 0.025v do tego co z xmp. Ewentualnie może te nowe wytyczne tną napięcie kontrolera. To jakieś szybkie kości?
  • Odpowiedz
  • 0
@Szala: CL17 3733 Mhz Patiorty 4x8 GB. Od kiedy zmieniłem bios na poprzedni wszystko działa bez zastrzeżeń. Póki co intel sobie radzi a gigabyte uwalil update
  • Odpowiedz
@Dupazbita: Dlatego boję się instalować ten update biosu xd W filmie który wysłałeś pod moim postem gość mówi żeby zainstalować update i dopiero wtedy testować, ale póki u mnie wszystko działa dobrze, to boję się to robić
  • Odpowiedz