Wpis z mikrobloga

@Sl_w_k_1: na Avię zazwyczaj narzekają ci, którzy mieszkają w komunistycznych blokach i mają po 60 lat. byłem niejednokrotnie na Avii i było spoko. ot, po prostu osiedle. faktycznie są jakieś sklepy, knajpy, miejsc parkingowych jest sporo (jak ktoś uważa, że mało, to zapraszam np na Zabłocie).
  • Odpowiedz
@smilealittlebit: z miejscami parkingowymi jest jeden problem. W Zablocie 19A np od Atalu kazdy prawie ma po 2 miejsca w garazu podziemnym. Na Avii wiekszosc ma... 0 miejsce przynaleznych do mieszkania ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale fakt, wciaz jest to spoko osiedle, z dobra infrsktruktura i iloscia knajp i sklepow. Wole to nic jakies banacha, mysliwska czy mieszkaj w miescie na wizjonerow
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: bogaci ludzie na Zabłociu, albo miejsca parkingowe były tanie ;) za to publicznych nie ma prawie w ogóle i jest z tym ogromny kłopot.

tak czy siak, uważam, że są gorsze miejsca do życia, i w mojej ocenie, narzekanie na Avię to przykład typowego jojczenia krakusów, którym zawsze źle i niedobrze. przypomina mi się ten gość na fejsie, co pod każdym postem miejscowych gazet pisze, że lepiej gdyby były
  • Odpowiedz
Ja bardziej kojarzę historię słabego wykonania samych bloków - dawno temu tam zdaje się tynk odpadł z elewacji. Ośka jak ośka.
Każdy wybiera co lubi i ciężko w Krakowie znaleźć osiedle idealne. Ja sobie cenię stara hutę, bo wszędzie mam blisko i jest dużo zieleni, ale wiadomo że to stare budownictwo i zawsze będzie tu o co się przyczepić. Kumpel mieszka w pięknym nowym bloku przy Lema, ale jedyny sklep, który ma
  • Odpowiedz
@karokrakow: tynk z elewacji a raczej fancy płytki odpadają z mieszkaj w Mieście ktore się pozycjonuja jako prestiżowe. W osiedle pasteura innego dużego dewelopera komórki tona w pleśni. Jakość wielu osiedli i bloków w Krk spada, więc jeśli avia była kiepska no to pewnie to co jest teraz na rynku ma podobny poziom ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
mieszkają w komunistycznych blokach i mają po 60 lat


@smilealittlebit: where wady?

To, że przez ostatnie 10 lat (a wcześniej zresztą też) powstała masa gorszych osiedli, nie zmienia faktu, że Avia ma pełno minusów. Tyle, że w czasach oddawania bloków, ceny były adekwatne do jakości. Teraz to jedno wielkie xD. Ale to nawiasem
  • Odpowiedz
@BrockLanders:

wymęczony przez nabywców mieszkań na Avii, a opłacony przez wszystkich mieszkańców Krakowa park Czyżyny


sorry, ale czy tak nie jest z każdym parkiem? dlaczego ja np mam się podatkami dokładać do parku Szymborskiej jeśli mieszkam na Podgórzu?
  • Odpowiedz