Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Ostatnio pojawiają się jakieś pomysły na to, że to gminy czy tam miasta powinny zająć się budownictwem.

Przypomnę sytuację z Kielc, gdzie jakiś czas temu oddano do użytku mieszkania socjalne, które były droższe o 20% niż na rynku pierwotnym źródło ale przy tym wyglądały źle już w momencie oddania ich do użytku

Tu można zobaczyć więcej zdjęć tej wspaniałej inwestycji.

#kielce
MG78 - #nieruchomosci Ostatnio pojawiają się jakieś pomysły na to, że to gminy czy ta...

źródło: 5f3284b6e66e6_o_xlarge

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MG78: mnie to #!$%@? - jestem inżynierem budownictwa i właśnie niskie bloki mieszkaniowe, domki takie jak na zdjęciu, szeregowce - to jest #!$%@? najbardziej banalny temat do budowy, tam musiało być naprawdę coś nie tak ( ͡° ͜ʖ ͡°) że te poczwarki ze zdjęcia wyszły drożej niż budownictwo z rynku pierwotnego XD
  • Odpowiedz
Przypomnę sytuację z Kielc, gdzie jakiś czas temu oddano do użytku mieszkania socjalne, które były droższe o 20% niż na rynku pierwotnym źródło


@MG78: tylko, że ta inwestycja w mieszkania socjalne to już jest razem z chociażby świetlicą dla mieszkańców, a same mieszkania nie są w stanie deweloperskim tylko już wykończone mają nawet zrobioną kuchnie (pomijam jak ona wyglada ale coś tam jest i to też kosztuje) więc naturalnym jest
  • Odpowiedz
@MG78: słabo to wygląda. Czemu nie iść po najmniejszej linii oporu i wykorzystać jakieś gotowe , sprawdzone projekty ? Czemu w ogóle nie rozpisać po prostu przetargów na gotowe proste projekty ? Developerzy, którzy się obrażą za brak BK0% mogliby je budować.
  • Odpowiedz
@MG78: wygląda to jak jakieś miejsce tworzenia depresji. xD
Nie no racja, wyszło to jak gówno, ale skoro można tworzyć ładne mosty i kładki za 100 mln, to myślę, że można też powołać jakąś rade i wybudować sensowną mieszkaniówkę. No nie ma tu czarów.
  • Odpowiedz
  • 0
@zeszyt-w-kratke: No w takiej cenie to bym oczekiwał czegoś na poziomie. Jakby to było robione po 4k za metr to trochę inaczej, ale było robione po 10k.

Jak dobrze pamiętam to Plaza Tower był po około 11-12k.
  • Odpowiedz