Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się czy aby na pewno warto zdiagnozować się w kierunku ADHD, leki drogie a na terapię raczej czasu braknie przez robotę
#przegryw #adhd
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@michal1498 Zależy co chcesz z tego powodu osiągnąć i czy masz ADHD?
Jeżeli chodzi o samo tłumaczenie pewnych kwestii, takich, jak brak systematyczności, skupienia, to już wiem skąd to mam i trochę to pomaga, bo wcześniej myślałem, że to coś innego. Co dalej, to zobaczę, we wtorek idę do psychiatry i może mi przepisze medikinet. Może, dzięki tej diagnozie i wdrożeniu leczenia ogarniesz parę rzeczy?
  • Odpowiedz
  • 1
@gnomol: Chce sie upewnic, czy moj brak skupienia, porywczyść, słaba pamięć, słaba organizacja i ruchliwość to ADHD czy moze coś innego, od psychoterapeutki miałem sugestię, że prawdopodobnie mam niezdiagnozowane adhd.
  • Odpowiedz
@michal1498 Dla mnie wejście na leki to był życiowy game changer. Sama diagnoza jest już dużą ulgą, bo uwalnia z niektórych oczekiwań społecznych i pozwala nas samych lepiej zrozumieć. Jedyne czego żałuję to tego, że tak późno trafiłam na materiały o adhd u kobiet i tego, że nie miałam diagnozy wcześniej.
  • Odpowiedz
@michal1498: Wyrabia się tolerancja, ale potem z czasem dochodzi się do jakiejś dawki docelowej, chociaż to oczywiście od organizmu zależy. Jestem lekko ponad rok na lekach i miałam akurat wczoraj zwiększoną dawkę, bo już czułam potrzebę, ale na poprzedniej byłam jakieś 8mc i psychiatra mówił, że ma bardzo dużo osób dorosłych, które na takich dawkach dość niskich czują się dobrze przez długi czas. Jest zalecenie robienia czasami przerw (np. w
  • Odpowiedz