Wpis z mikrobloga

@WyrobMacznoJajeczny: w androidzie jest w ustawieniach baterii jako "kontrola ładowania". Zakładam, że w iphone też. Ogólnie to bym się tym nie przejmował bo współczesne układy dosyć dobrze dbają o baterie. Nie znam się, ale zakładam, że jakiegoś ultra szybkiego ładowania jak w chińskich cudach to i tak w iphonie nie ma?
  • Odpowiedz
@WyrobMacznoJajeczny: Nie ładuj do 100% a około 85%. Częstsze ładowanie ładowarką z Quick charge będzie lepsze mimo wszystko niż długie ładowanie ładowarką "wolno prądową". Przy szybkim ładowaniu, nie nagrzejesz tak telefonu jak przy długim ładowaniu. Ale generalnie to baterie, więc tak czy siak się zużyje, po prostu w iPhonie jest pokazana kondycja baterii dlatego to boli ludzi.
  • Odpowiedz
@kontophone w iphonach nie jest problemem to że widzisz kondycję baterii tylko rozmiar tej baterii.
Taki iphone 13 ma ledwo 3227 mah, jak ubędzie z tego 10% to jest już poniżej 3000 mah w całkiem wydajnym urządzeniu.

Na androidzie standardem już wtedy było 4000-5000 mAh, nawet jak wyparuje 20% to nadal zostaje więcej niż iphone ma fabrycznie.

W moim xiaomi Mi 10t kupionym na premierę i ładowanym z max mocą 30
  • Odpowiedz
@MercedesBenizPolska jak kto woli. To telefon jest dla człowieka a nie odwrotnie. Aczkolwiek mi w 4 lata takim ładowaniem spadło do 89% także chyba spoko. Wymieniałem baterie w październiku 2019 a na dzień dzisiejszy 85%
  • Odpowiedz