Wpis z mikrobloga

via Android
  • 184
@Anonek463 Co to znaczy, że był tym "dobrym"? Był jednym z ojców powstania wolnej Polski po I WŚ, to jest pewne. Ale raczej zapoczątkowanie NA SIŁĘ kilkunastu lat rządów sanacji mu splendoru nie przynosi.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Deska_o0 No cóż, oni mają inne odniesienie. Podobnie jak Ukraińcy, którym bardzo dużo obiecał, a później się z tej obietnicy wyślizgnął. Nawet za to starał się przeprosić na zasadzie "taki mamy klimat".
  • Odpowiedz
@Kryspin013

>@Kempes Może się mylę, może mam błędne informacje ale Piłsudski był tym „dobrym”


@Anonek463: w historii rzadko masz po prostu "tych dobrych" albo "tych złych".


Jeżeli zwyciężyłeś to jesteś dobry, jeżeli przegrałeś to jesteś zły. Historia w pigułce
  • Odpowiedz
  • 18
@Kempes Może się mylę, może mam błędne informacje ale Piłsudski był tym „dobrym”

@Anonek463: Zamach majowy, proces brzeski, Bereza Kartuska to typowe działania dobrych ludzi. :)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@typ53B Ale nie był dobry, bo... albo w czym nie był dobry? Może dla swojej małżonki nie był dobry, na boku w sumie coś mu się tam babeczki kręciły, albo nie był dobrym strategiem, a jednak nim był... czy jeszcze o jego inną "dobroć" chodzi?
  • Odpowiedz
może mam błędne informacje


@Anonek463: wiesz, nawet bez żadnej oceny samej osoby to pomyśl tak. Najpierw przeprowadza zamach stanu, potem wprowadza własne autorytarne rządy, lekką dyktaturę tj. zabójstwa polityczne, cenzura, obozy internowania, brak demokracji, wolność słowa ograniczona itd. Buduje swoją legendę bo za krytykę albo trafisz do pierdla, albo zginiesz w niewyjaśnionych okolicznościach, albo po prostu nigdzie tego nie opublikujesz.

Potem umiera na 4 lata przed upadkiem Polski w wyniku katastrofalnej polityki jego kolegów. Więc nikt nigdy go za to nie
  • Odpowiedz
@LifeReboot: Dodam tylko, że zamach majowy postawił Polskę na skraju wojny domowej, w Poznaniu czekały na Wojciechowskiego wojska gotowe bronić legalnego rządu jednak ten bojąc się, że wrogowie zewnętrzni wykorzystają sytuację ustąpił Piłsudskiemu.
  • Odpowiedz