Wpis z mikrobloga

Czy istnieje jakiekolwiek opracowanie dotyczące planów Europy/USA/Ukrainy na zakończenie wojny na Ukrainie?
Czy wszystko jest na yolo?
Z obserwacji wygląda to mniej więcej tak: dostarczamy niezbędną pomoc Ukrainie aby nie przegrała. Czekamy. W międzyczasie budujemy narrację że Ukraina powinna odzyskać wszystkie okupowane tereny (jak?).

Heheszki heheszkami ale jedyny faktyczne plany jakie słyszałem pochodziły od Trumpa:
- szantażem przymuszamy Ukrainę do rozpoczęcia negocjacji
- w razie oporu Rosji dozbrajamy Ukrainę na maksa

NIE CHCĘ KOMENTOWAĆ tych planów, chcę się jedynie dowiedzieć czy jakiekolwiek istnieją

#ukraina #wojna #rosja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mskiper: co to znaczy "przymuszamy Ukrainę do negocjacji"? Ukraina nie chce niczego poza tym by Rosja przestała na******lać w nich rakietami i wróciła do domu. To Rosjanie są na Ukrainie i to po ich stronie leży inicjatywa. Z resztą na pytanie o ewentualne rozmowy, Rosja odpowiada tak samo, że nie będzie negocjować z rządem Ukrainy, bo uznaje go za nielegalny. Warunkiem wejściowym do Negocjacji że strony Rosji, jest ustąpienie Zelenskiego,
  • Odpowiedz
@mskiper: ja to widze tak ze europa daje sobie czas na dozbrojenie tak zeby putlerowi nie oplacalo sie isc dalej, wiec na ten moment to widze tak ze wykrwawiamy rosje na wschodniej ukrainie i zbroimy sie po zeby.
  • Odpowiedz
@mskiper: pewnie to dostarczanie pomocy i wykanczanie gospodarcze rosji jest przygotowaniem do negocjacji a kiedy juz beda to ruscy dowiedza sie ze bedzie pokoj na warunkach nato albo nato wjezdza na ukraine
  • Odpowiedz
  • 0
@papaj9000: jak pisałem. Nie chcę komentować samych planów, tylko dowiedzieć się czy jakieś istnieją. Odnośnie Trumpa, obecnie informacje są trochę sprzeczne:

Jeśli Ukraina chce dalszej pomocy, powinna usiąść i negocjować, a jeśli Rosja nie chce, byśmy udzielili Ukrainie dużego nowego wsparcia, to powinna usiąść i negocjować. Nie oznacza to oddania Ukrainie lub Putinowi wszystkiego, czego chcą - tłumaczy informator telewizji.

https://wiadomosci.radiozet.pl/swiat/polityka/plan-trumpa-ws-ukrainy-tak-chce-wymusic-negocjacje-zelenski-reaguje

Gdyby Trump ponownie objął urząd głowy państwa, mógłby zaproponować realne działania w celu zakończenia wojny Rosji z Ukrainą - w odróżnieniu od półśrodków administracji Joe Bidena, które przedłużają konflikt – zadeklarował Pompeo na łamach dziennika "Wall
  • Odpowiedz
  • 0
oczywiscie ze istnieja i sa realizowane. Dozbrajanie Ukrainy by mogla sie skuteczniej bronic przed ruskimi.

@Aster1981: Czyli wg ciebie planem jest podtrzymywanie konfliktu? Żadnego zakończenia tu nie widzę
  • Odpowiedz
@mskiper: tylko tak mozna go zakonczyc. Trzeba zadac ruskim na tyle duze straty, ze sie wycofaja. Tak wyglada obronna wojna na wyniszczenie. A ta metode "na wyniszczenie" narzucila Rosja.
W tym roku powinny dojsc po stronie Ukrainy F-16 :)
  • Odpowiedz
@Aster1981: Tylko ile. NATO ma tysiące. Wyśle ma początek kilkanaście. To samo z czołgami - nowoczesnego sprzętu, czyli Leo 2A5 i A6 jak na lekarstwo. Abramsy w konfiguracji sprzed 30 lat, czy Leopardy 2A4 sprzed 40, to trochę żart.
Bradleyów wysłali więcej, ale na tym etapie mogliby spokojnie dostarczyć 1000.
NATO naprawdę się oszczędza.
  • Odpowiedz
@Pantokrator: NATO w ogole nic tu nie robi jako pakt. Mamy dzialnia ze strony USA jak i panstw Europy a takze innych sojusznikow Ukrainy.
Pewnie ze mogloby byc wiecej, ale z drugiej strony juz jest nieskonczenie wiecej niz mialo byc. Ani przed wojna ani nawet po jej rozpoczeciu nie bylo mowy o dostarczaniu jakichkolwiek zachodnich wozow bojowych, nie mowiac o czolgach czy arty rakietowej(HIMARS). No a o F16 to juz
  • Odpowiedz
@Aster1981: Tak, ale to wynikało z porażającej głupoty zachodu. Ukraina w okresie 2014-2022 próbowała kupować zachodni sprzęt, ale zachód odmawiał by "nie drażnić r0sji", co oczywiście dało tyle, że r0sja uznała zachód za słaby i zaatakowała.
Z jednej strony gardzę dyktaturą i nienawidzę jej z całego serca, z drugiej - obecny stan zachodniej demokracji jest żałosny i tragikomiczny.
  • Odpowiedz