Wpis z mikrobloga

Jak radzicie sobie z bałaganem w katalogu projektu "res/layout", "drawable" itd? Z tego co widzę nie można robić podfolderów(Directories) dla oddzielnych Activities i Fragments. Podzieliłem sobie projekt na różne moduły, w głównym katalogu można zrobić fajnie porządek ale w "res" nie wiem jak ogarnąć ten nieład oprócz nazywania plików od nazw activities.

Jakieś porady?

Przy większym projekcie tam jest setka pojedynczych plików.

#androidstudio #androiddev #kotlin #android
  • 6
  • Odpowiedz
@BornToDie69: nie widziałem nigdy metody na grupowanie tego, w czym dokładnie przeszkadza ci tam liczba plików jeśli są odpowiednio nazwane?
Dla każdego fragmentu/aktywności będziesz miał po jednym piku layout, reszta powinna być wydzielona i nazwana konkretnie czym jest, bo może być użyta wszędzie w aplikacji (jakieś ikonki, backgroundy, shape'y) - pierwszy artykuł z google
  • Odpowiedz
@Ramen: Jak najbardziej, zgadzam się. Trochę fanaberia, żeby to wszystko poukładać wg swoich preferencji, no ale jak się nie da to nie da. Po prostu przy większych projektach robi się całkiem pokaźna lista plików
  • Odpowiedz
@BornToDie69 wydzielasz feature do modułu, który potem dodajesz jako dependency do :app. Wtedy w obrębie modułu używasz normalnie tych resów, a w module aplikacji z użyciem prefixu, np. featureA.R.layout.fragment_main
Zobacz sobie jak to wygląda w projekcie Now in Android.
  • Odpowiedz
Jak radzicie sobie z bałaganem w katalogu projektu "res/layout", "drawable" itd?


@BornToDie69: drawable są zapisywane jako pliki kotlin a nie w res. Layout już odpadł z 2 lata temu przy compose. Wtedy już nie korzystasz praktycznie z xml.
  • Odpowiedz
nadal są stringi, Adaptive Icon, konfiguracja fullBackupContent, czasami trzeba jakiś Theme zrobić... Xml prędko nie zginie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Odpowiedz


@PieceOfShit: ale to nie ma dużo. Twoje pytanie było odnośnie dużej ilości layout xml.
  • Odpowiedz