Wpis z mikrobloga

Ejejej Mirabelki i Mirki z tagów #rower i #turystyka
Chyba padłem ofiarą własnego upośledzenia prawno-rowerowego. Oglądam sobie "drogi rowerowe" powstałe na dawnych szlakach kolejowych i... czy w Polsce wszystkie takie drogi są "rowerowe" czy są też "pieszo-rowerowe"?
A czemu o to pytam? bo (teoretycznie) z młodszymi dziećmi nie można po drodze rowerowej, więc szukam opcji gdzie można.
  • 7
  • Odpowiedz
Ale z dziećmi jesteś pieszym, a jak nie ma równolegle chodnika to możesz jako pieszy poruszać się po drodze rowerowej.
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy: To zależy od zarządcy, może być oznaczone jako C-13 ale też jako C-13/16. Przy czym prawidłowym oznakowaniem jest C-13 z racji braku oświetlenia nocą - wtedy piesi są zobowiązani do poruszania się lewą stroną drogi. A jeśli chodzi o dzieci na rowerach - przepisy powinny zostać zmienione bo tworzą wiele absurdów.
  • Odpowiedz
@lewactwo: no właśnie na street view najczęściej jest C-13, ale czasem jest szutrowy pas do biegania/nordic-walking więc tam może być i C13/C16.
2,5m szerokości powinno wystarczyć do bezpiecznego poruszania się i pieszych i rowerów przy niewielkim natężeniu, ale w sezonie to może być miejscami ciasno.
  • Odpowiedz
@krytyk__wartosciujacy Jeżeli na DDR nie ma wydzielonego chodnika i jest to jedyna droga po której można się poruszać to wydaje mi się że pieszy ma jak najbardziej prawo tam być, z zachowaniem ostrożności. Skoro pieszy to też dzieci do 10 roku życia. Ale może się myle i ktoś mnie poprawi.
  • Odpowiedz
@MordimerMadderdin: też tak myślę, ale pieszy porusza się lewą stroną, rowerzyści prawą. I jeszcze lepiej, jako opiekun dziecka do lat 10 też możesz jechać po lewej stronie, za dzieckiem.

Takie kolejowe DDRy rzadko są rozbudowane o pas dla pieszych (przerabiają pojedyncze tory?)
i poważnie robi się dziwnie jak chcesz jechać zgodnie z przepisami i ktoś jedzie w przeciwnym kierunku
Jak z boku jest droga dla pieszych i jadę za klonem po części pieszej, to tak z 50% rowerzystów dziczeje i zamiast jechać DDR kombinuje, żeby chodnikiem minąć nas ze swojej lewej.
A jak jedziemy ja DDR, klon chodnikiem, to może 2 na 10 osób przejedzie
krytyk__wartosciujacy - @MordimerMadderdin: też tak myślę, ale pieszy porusza się lew...

źródło: 1000006350

Pobierz
  • Odpowiedz