Wpis z mikrobloga

@Pepege: Na lokalnych trasach wcale nie ma lepiej. Nie powiem Ci ile km ale 14 minut jazdy pociagiem. 7,6pln.

I pa tera:
Do roboty dojezdamy w 4 osoby. Co tydzien inny kierowca. Ja nie jezdze bo nie mam PJ wiec place 50pln kazdemu kierowcy. 150pln/mc

Jakbym mial jezdzic pociagiem
  • Odpowiedz
  • 3
@sberatel: Rząd między innymi? Jak i samo intercity Jaki to ekspres. 4 godziny i 10 minut pociągiem o ile nie opóźniony co dzieje sie strasznie często plus aby dogramolic sie do miejsca docelowego dodatkowe 30 minut komunikacją. Autem ta trasa to niecale 3 godziny a koszt przejazdu jakies 30zł wiekszy. @Promozet1
  • Odpowiedz
@Pepege Oczywiście klasycznie w kosztach auta dla wygody pomijamy jego utrzymanie i liczymy tylko zużycie benzyny na danej trasie, co jest w sumie dość absurdalne.

Nie bronie ceny, nie lubię tylko tego uproszczenia świata jakoby auto to potrzebowało tylko benzynki i siema, roczne przeglądy, OC, naprawy, wymiana oleju.
  • Odpowiedz
roczne przeglądy, OC, naprawy, wymiana oleju.


@Kakaladze: to po prostu do równania dodajesz więcej razy pociągiem np. 5 i już masz zbilansowane ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 4
@Kakaladze: Na moje potrzeby czyli raz miesięcznie przejechać w trasie 500km gdzie auto używam dziennie na dojazdy do pracy to oc, naprawy w tej kwesti to marginalna rzecz. Nawet gdybym uzywał tylko do tego jednego przejazdu to w skali innych kosztów i zaoszczędzonego czasu auto wypada lepiej. Aktualnie pociągi bez zniżek nie mają sensu.
  • Odpowiedz
@Kakaladze

@Pepege Oczywiście klasycznie w kosztach auta dla wygody pomijamy jego utrzymanie i liczymy tylko zużycie benzyny na danej trasie, co jest w sumie dość absurdalne.


Nie bronie ceny, nie lubię tylko tego uproszczenia świata jakoby auto to potrzebowało tylko benzynki i siema, roczne przeglądy, OC, naprawy, wymiana oleju.


Tylko ze te koszty ponosi się bez względu na to czy wybierze się pociąg czy auto, przynajmniej jeśli auto posiadasz. Tak
  • Odpowiedz
@MamByleJakiNick Nie no ja nie sugeruje że należy zrezygnować auta, czy że auto jest z definicji złe.

Po prostu jak chcemy porównywać ogół komunikacji publicznej i auta w kontekście jakiejś opłacalności to trzeba brać więcej zmiennych niż tylko cena biletu / cena paliwa.

I każdego sytuacja jest też inna, częstotliwość takich jazd itp też jest ważny.

Zmęczenie podróżą jak się kieruje też jest nie do porównania jak po prostu się siedzi
  • Odpowiedz
nikt kto dojeżdża codziennie pociągiem nie kupuje codziennie zwykłego biletu tylko miesięczny


@GoracyStek: Nie mam zielonego pojecia ile to jest km. Bawiac sie google maps wychodzi mi ok 15).
Wiec zgodnie z cennikiem (picrel) zaplace albo 182 albo 210 (w zaleznosci czy mniej czy wiecej niz 15.
Pamietaj jednak ze pociag nie odbiera mnie z pod domu i podwozi pod firme. No i nie jezdzi wtedy kiedy ja chce.

Wiec
gorzki99 - >nikt kto dojeżdża codziennie pociągiem nie kupuje codziennie zwykłego bil...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz