Wpis z mikrobloga

Nieco ponad 3 lata temu kupiłem sobie działkę budowlaną w atrakcyjnej lokalizacji - 5 km od na drogę ekspresową podłączoną do ogólnopolskiej sieci tras szybkiego ruchu, 10 km od miasta powiatowego, 15 km od miasta wojewódzkiego.
Wymiary 20 metrów x 10 m. Teren wykarczowany. Miałem w międzyczasie trochę inne wydatki, ale teraz pora na ogrodzenie i zasadzenie zieleni wg planu z mapki sytuacyjnej.

W kolejnych etapach zamierzam postawić trzypokojowy parterowy dom 70 m2 (liczone po obrysie zewnętrznym). I tak, jeśli działka ma mniej niż 16 m szerokości (moja 10m) to można postawić budynek 1,5 m od granicy działki pod warunkiem braku drzwi i okien z tej strony (u mnie okna będą od frontu + w dachu).

Tam gdzie brązowy obrys do dom. Na beżowo podjazd + 2 miejsca parkingowe (1 dla mnie, 1 dla gości).

Fotki płotu, bramy i zieleni wokół posesji (pójdę sprawdzoną klasyką - tuje) jakie zakupię w komentarzach.

#dom #budowadomu #mieszkanie #nieruchomosci #chwalesie
Adamfabiarz - Nieco ponad 3 lata temu kupiłem sobie działkę budowlaną w atrakcyjnej l...

źródło: działka

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz: zieleń robisz na końcu bo ci ja w trakcie budowy i tak #!$%@?, się jeszcze okarze że trzeba tam kopać albo podnieść teren i twoje krzaki pod ziemią skończą
  • Odpowiedz
  • 0
@robertx: Będzie pod chmurką, tako jak i teraz jest pod chmurką. Spokojnie, Fabia ma pełną folię ochronną PPF. Zresztą nie mam co chuchać i dmuchać zbytnio, i tak Fabia przechodzi w tryb auta pracowniczego niedługo.

@Catmmando Teren jest już wypoziomowany i gotowy pod budowę domu, nic nie trzeba podnosić terenu. Zieleń robię pierw, bo nie chcę by foki, które tam zabiorę widziały tylko goły płot, a i grillować będzie
  • Odpowiedz
  • 0
@Catmmando: Dzięki, już się dowiadywałem w tym temacie, wszystko w porządku jeśli chodzi o teren i fundamenty. Sprawę także ułatwia brak piwnicy, brak piętra, oraz to, że grunt nie przymarza głęboko.
  • Odpowiedz