Wpis z mikrobloga

Po jakim czasie w domu lub w jakim wieku Wasz #pies a wlasciwie #szczeniak nauczył się sygnalizować potrzebę wyjscia na zewnatrz i nie walił gdzie popadnie? Hodowca odradził maty, wiec od razu celujemy w trawnik.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gaga-jaga: może po prostu wyjść raz na jakiś czas
Ciężko patrzeć cały czas co robi czy szuka miejsca do szczocha, a mały to nie ma jeszcze takiego nawyku nie robienia u siebie to musisz go opróżnić ze szczochow samemu
  • Odpowiedz
Hodowca odradził maty


@gaga-jaga: czemu odradził? U nas pies od razu jak go wzięliśmy (8 tygodni) umiał już sygnalizować potrzebę wyjścia, ale w nocy zanim się ubrałem to zdarzało się, że było już po sprawie
  • Odpowiedz
@gaga-jaga: po spaniu, po jedzeniu, po zabawie. Od razu wynosisz na dwor. Dwumiesieczny szczyl to praktycznie co dwie godziny wynosić, chyba , ze spi. I tak przez miesiac. Potem przedluzasz przez kolejny miesiac. Potem bedzie dawal znac.
  • Odpowiedz
@gaga-jaga: ja osobiście też odradzam maty, stosuje tylko to co @Winatuska mówi i szybko łapie. Trza po prostu szczeniaka wyprzedzać.
Jeśli chodzi o sygnalizację, to jeden mój pies np nie sygnalizuje poprzez piski tylko inne zachowanie, co dla osoby 3 jest faktycznie niezrozumiałe.
  • Odpowiedz
@Winatuska: a co jak masz, jak większość wykopków, psa w mieszkaniu, puszczasz go na balkon bo sam pracujesz i masz czas na chwilę spaceru rano i wieczorem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wincyyyyj: jak wzielismy szczeniaka, to zaplanowalismy urlop. Najpierw ja potem niebieski po tygodniu kazdy z nas. Tak, ze to juz duzo dalo i pies potrafil dluzej wytrzymac. Do tego niebieski wychodzil pozniej z domu a ja wracalam wczesniej, wiec tez czas gdzie byl sam sie skrocil
  • Odpowiedz