Wpis z mikrobloga

dzięki uprzejmości @SirBlake mogłem zapoznać się ze składami list wyborczych różnych komitetów wyborczych ( http://www.wykop.pl/wpis/7733170/polska-razem-jako-pierwszy-komitet-wyborczy-zareje/19053742/#comment-19053742 )

Ruch Narodowy robi niezłe wrażenie:

Gdańsk: politolog, historyk, politolog, architekt (ufff), murarz, studentka (może politologi? :P), amerykanistka, studentka (ciekawe czego...), politolog, inżynier mechanik...

Olsztyn: studenty same, jeden przedsiębiorca, jeden emeryt, jeden nauczyciel

dalej jest nieco lepiej:

Warszawa: Bosak, prawnik, archeolog, psycholog, dyrektor IT, publicysta z Wilna, fizyk, studentka, socjolog, przedsiębiorca

Warszawa: FUNDRISER(jak dobrze, że RN dba o język i tradycje:P), student, zarządca nieruchomości, fizjoterapeuta, ekonomista, emeryt, nauczyciel, SEO EDITOR, psycholog, prawnik

Łódź: prawnik, informatyk, administratywista, ekonomista, audytor jakości, informatyk, administratywistka, studentka, studenciak, doradca finansowy

itp. itd.

generalnie ani nazwiska, ani życiowe osiągnięcia tych ludzi nie robią na mnie wrażenia - chciałbym tylko kochanej młodzieży z list RN powiedzieć, że jeśli podobnie jak starsi koledzy studiują politologię, socjologię, administracje czy inne takie to chleba z tego nie będzie, trzeba zmykać do UK lub sprzedawać ubezpieczenia inwestycyjne żeby mieć co jeść, bo w tym kraju nie ma roboty dla tylu humanistów. Nigdy nie było - nigdy nie będzie. Trzeba się deko zająć jednak czymś konkretnym. Nawet wasze rządy tego nie zmienią, chyba że powołacie w każdej instytucji, jednostce i firmie swojego finansowanego przez budżet oficera politycznego :)

#neuropa

#ragekageradzi
  • 19
Tak z ciekawości sprawdziłem wykształcenie Bosaka, bo nie jest podane.

W latach 2001–2004 studiował architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Odbył kurs dziennikarski w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W latach 2004–2008 studiował zaocznie ekonomię w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował również zaocznie filozofię na prywatnej uczelni. Żadnego z tych kierunków nie ukończył.
@RageKage: oj tam RN, ja sobie chciałem pogooglować przedsiębiorców KNP z Katowic bo żadne nazwisko mi nic nie mówiło ale przestałem po Pani z wpisem ceidg fryzjerstwo od 2014r. , (z dojazdem do klienta) :P
@RageKage: Nie zgadzam się z Tobą. Jeśli ktoś nic z sobą nie zrobi, to bez względu na kierunek nie znajdzie pracy. Mam znajomych na politologiach/socjologiach no i bida, imrezy, wieczna kolonia. Ale już osoby z mojego rocznika po tychże studiach radzą sobie niewiele gorzej ode mnie, pracując w swoim zawodzie.
@ostr:

@RageKage: No statystyki są okrutne, wiem. Nie zmienia to tego, że jeśli ktoś się zajmuje swoją ścieżką kariery to pracę znajdzie. A na takich kierunkach humanistycznych, niestety trzeba wykazać się bardziej.
@ostr: z ciekawości zajrzałem w cidg po patrzę, że u Krula w rodzinie są przedsiębiorcy:

10 KORWIN-MIKKE Kacper Mikołaj przedsiębiorca, zam. Józefów, nie należy do partii politycznej

ale ciekawostka jest tylko jedna:

PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI WODOREM H JANUSZ KORWIN-MIKKE


:P
@RageKage:

@ostr: A przepraszam, bo Panowie nie znają realiów dzisiejszych studiów. Studentó jest od groma, dlatego samo skończenie uczelni nic nie daje. Powiem szczerze, że jest to traktowane w firmach, jak po prostu kolejny certyfikat. ;P
@RageKage: córa robi designerskie foteliki samochodowe dla dzieci, król (lub jego fanpageboy) reklamował na profilu KNP :P

@iniekcja: niezależnie od kierunku z pracą jest jak jest :> ale inaczej wygląda w moich oczach jak "oszukany" czuje się absolwent np zamawianego kierunku robotyki itd. bo rząd mówił, że potrzebują a inaczej "oszukany" absolwent socjologii bo go Tusk nie walnął w łeb przy rekrutacji i nie podpowiedział, że może nie być łatwo
@RageKage: o Bosaku w Newsweeku xd

" Mimo swoich 31 lat preferuje młodzieżowy styl bycia. Nie ma stałej pracy, rozgrzebał trzy kierunki studiów i żadnego nie dokończył, a wynajmowane mieszkanie –to, które miało być pod obserwacją –dzieli z dwoma kolegami z Ruchu. Nie ma samochodu, po mieście jeździ na rowerze." - Autorytet.
@ostr: Oczywiście, sam to widzę. I w sumie te kierunki zamawiane faktycznie są kierunkami potrzebnymi z tego co widzę. (chociaż nikt nie patrzy, że po tym praca, tylko, że stypendium #!$%@? wysokie dają:D)

Co do drugiego. Cóż, taki 18 letni dzieciak nie myśli o tym, co będzie robił za 5 lat, czy za 3 już w tych czasach. Nie wie jaka jest sytuacja na rynku. Teoretycznie rodzice powinni ich lekko kierunkować