Wpis z mikrobloga

Jedną z większych głupot jakie słyszałem (często piszą o tym tagowi programiści), jest tekst o tym, że pieniądze szczęścia nie dają. Mówić takie coś biednemu robotnikowi, to dosłownie tak, jakby powiedzieć ślepemu, że zdrowe oczy szczęścia nie dają bo ja mam wzrok i jestem nieszczęśliwy, więc wiesz stary, #!$%@? by ci dało jakbyś mógł sobie popatrzeć na świat ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
#przegryw #antykapitalizm #depresja #neet
  • 16
  • Odpowiedz
@abuk123: jeśli możliwość robienia tego co chcesz i wolności nie jest dla ciebie atrakcyjna i zadajesz tego typu pytania, to ja nie wiem czego w tym życiu szukasz. Jak masz bezpieczeństwo finansowe to nie musisz się martwić o skończenie na ulicy. Jak jesteś bogaty to nie musisz być wykorzystywanym przez bogatszych tylko możesz sobie pójść do lasu z książką, popatrzeć na jezioro, kupić picie jakie chcesz, smaczne jedzenie. Możesz czytać
  • Odpowiedz
@TruecelZzaSwiatow: To tak nie działa. Nie jest ważne ile masz kasy na koncie (albo ile jej nie masz) to zawsze w życiu będziesz się czymś przejmował.
Nie masz kasy? To przejmujesz się tym jak przeżyć od pierwszego do pierwszego
Masz kasę?
To całe życie żyjesz w strachu przed tym, że możesz taką kasę z dnia na dzień utracić i skończyć jako bezdomny.
Zawsze będzie coś siedziało z tyłu głowy -
  • Odpowiedz
@FTNewbie: czyli fobik społeczny i osoba pełna lęków i znerwicowana, autystyczna wcale nie zyskałaby na bogactwie pozwalającym nie pracować? Burżuje mogą sobie lobbować rzucając milionami dolców na lewo i prawo, a ja za jeden milion dolarów mógłbym mieć życie marzeń. Chciałbym tylko wolności i spokojnej wegetacji ale oczywiście znajdzie się ktoś jak ty i napisze mi, że wcale bym tak nie chciał. Ja nie piszę tutaj teorii o tym, że
  • Odpowiedz
@FTNewbie: Człowieku 90% społeczeństwa dzieli kilka pensji od trafienia na bruk albo chociaż głodówki bo nie mają żadnej poduszki finansowej, a ty mi mówisz, że żył bym w stresie mając 200mln na koncie?
  • Odpowiedz
@TruecelZzaSwiatow: Jak już ktoś tak mówi to wiem, że gadam z debilem. Ludzie zapominają o podstawowej sprawie pieniądze=czas. Wiadomo, że super jest spędzać 1/3 czasu albo nawet i więcej w pracy po to żeby móc pozwolić sobie na jedzenie i rachunki żeby przeżyć kolejny dzień. Na pewno nie byłoby przyjemniej doglądać prosperującego biznesu parę godzin w tygodniu a resztę czasu spędzić np na hobby, na wycieczkach z rodziną. Po co
  • Odpowiedz