Wpis z mikrobloga

Co zrobić z zapomnianym krypto zakupionym w 2021 pod względem podatkowym? Z tego co czytam teraz trzeba corocznie składać PIT nawet jeżeli nie sprzedaliśmy i nie uzyskaliśmy dochodu/straty?

Czy czynny żal w US wystarczy i jaka byłaby w tym przypadku kara? Czyli czynny żal z korektą 2021 (czy też trzeba 2022, 2023, 2024) i wtedy już można na legalu sprzedać?

#kryptowaluty #podatki
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Parmenides69 Elo robiłem tak w tym roku bo kupowałem w 2021 i 2023. Na stronie e urzędu wypełniłem pity i napisałem czynny żal. Dlaczego masz karę dostać? Jak nic nie sprzedałeś? Mnie bardziej zastanawia jak udowodnię im koszty uzyskania przychodu. Mam przelewy z banku ale w przypadku binance dziwne to były adresy gdzie płaciłem kartą.
  • Odpowiedz
@Parmenides69: ja tylko korektę robiłem przez internet, bez czynnych żalów ale ja miałem tylko coś źle wpisane a nie, że nie złożyłem całkiem. Tylko u mnie nie miało to wpływu na dotychczas zapłacone podatki. Miałoby za to wpływ na przyszłe gdy będę sprzedawał. Zdaje mi się, że możesz spróbować po prostu wypełnić tego pita wstecz jeśli w ogóle nie składałeś albo korektę.

Co źle zrobiłem to nie wpisywałem nierozliczonych kosztów
  • Odpowiedz