Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, mam pytanie.
Macie książkę, zwykłą beletrystykę z dużą liczbą przypisów.
Czytacie przypisy na bieżąco przerywając wątek czy zapoznajecie się z nimi po przeczytaniu całego rozdziału lub całej książki?
#ksiazki
helpless - Hej Mirki, mam pytanie. 
Macie książkę, zwykłą beletrystykę z dużą liczbą ...

źródło: IMG_0299

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@helpless: Co?

Mialbym se lekture przerywac dla takigo guana? Powiedz mi szczerze - ktory przypis z tych wymienionych musiales przeczytac bo nie wiedziales o co chodzi?

Co za kretyn takie przypisy zrobil?
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: są to przypisy z wolnolekturowej wersji „Szatana z siódmej klasy”. Użyłem tego przykładu ze względu na liczbę tych przypisów - jest ich ponad 400.
  • Odpowiedz
@helpless: To moze inaczej - jak nie wiem o co chodzi to czytam przypis zeby wiedziec o co chodzi.
I raczej od razu. Ale jabym mial tyle przypisow to mialbym je sam wiesz gdzie :)
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99: No ja właśnie zwykle je ignoruję i zaglądam dopiero po skończeniu. Tutaj kliknąłem może dwa przypisy, ale jestem ciekaw jak postępują inni.
  • Odpowiedz
Hej Mirki, mam pytanie.

Macie książkę, zwykłą beletrystykę z dużą liczbą przypisów.

Czytacie przypisy na bieżąco przerywając wątek czy zapoznajecie się z nimi po przeczytaniu całego rozdziału lub całej książki


@helpless: na bieżąco. Po 200 czy więcej stronach trudno spamiętac o co chodziło. Przy kontrowersyjnych wątkach, zerkanie w przypisy jest najważniejsze. Jeśli ich nie ma dany fragment traktuje z rezerwą.

Tak jest w książce Jarosława Kurskego o jego bardzo wpływowej
  • Odpowiedz
To moze inaczej - jak nie wiem o co chodzi to czytam przypis zeby wiedziec o co chodzi.

I raczej od razu. Ale jabym mial tyle przypisow to mialbym je sam wiesz gdzie :)


@gorzki99: przypisy to głównie źródła i didaskalia o znanych jedynie autorowi kulisach, wieć jakoś śrenio się klei to co napisałeś. Tłumaczyć znacznej słów robi się przez Wikipediię do której linkuje Kindle, a nie przypisy
  • Odpowiedz