Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace Zaraz coś mnie trafi, zamówiłem na amazonie do fullHD karte rtx 4060TI bo była w fajnej cenie i chciałem ją zastąpic moim rtx 2060 super by mieć stałe 240fps w cs2, na starej karcie niekiedy brakowało jak był młyn i myślałem ze po wymianie będzie stałe 240 a tu zonk. Ustawienia te same co miałem a na inferno fpsy 170-180 wtf, ktoś miał coś takiego czy po prostu ta karta jest za słaba? Chociaż 2 generacje nowsza i wiem, że jest obcięta ale przecież powinna dawać rade...
Procek: Ryzen 3700x
Mobo: X570 aorus elite
Ramy: 16GB 3200mhz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Zerp: Patrzyłem po necie z moją specyfikacją jak ludzie mają mniej więcej i chociaż powinny być te mniej więcej 250fps do 300, nie wiem już sam. Myślałem ostatnio, że może problemem są temperatury? Bo procek do 77 stopni do chodzi i nie wiem czy wtedy zegarów nie zrzuca chociaż z drugiej strony na starym GPU Hotspot miał po 106 stopni i mimo, ze w budzie piekarnik to fpsy były jako
  • Odpowiedz
@etbot: mozesz jeszcze gpu-z sciagnac i tam w zakladce sensors masz cos takiego jak gpu power cap bodajże - jesli jest "Pwr" to znaczy ze karta juz ciągnie wlasciwie maximum tego co może, i więcej nie wyciśniesz
  • Odpowiedz
  • 0
@cherrz: Wróciłem do starej karty i to jakiś żart, na anciencie właśnie na treningu z botami przy wyjściu w 5 midem na 4060ti 140~170fps a na starej karcie spadło do 170 a potem 190fps i wykorzystanie procesora 100%, spakowałem to gówno w #!$%@? do odsyłki
  • Odpowiedz
  • 0
@etbot
Wykorzystanie procka 100% sugeruje, że to on jest problemem.

swoją drogą nie patrzysz na wykorzystanie procka tylko grafy. Jak grafa z odblokowanymi fps nie ma blisko 100% to proc ja hamuje.

Też to się raczej sprawdza programem typu Intel presentmon, tam masz wykres GPU busy
  • Odpowiedz
@etbot Generalnie cs2 to takie gowno że szok. Mam 4070 Ti i I7-14700k. Nie tryharduje ani nie mam monitora 480 hz czy coś ale chciałem się pobawić żeby zobaczyć ile max fpsow mój setup wyciągnie. Liczyłem na coś koło 500 a okazało się że max to 200-300 XD. Zużycie podzespołów oscyluje w granicach 30%. Gra odpalona na 720p czy lekko ponad to. Próbowałem wszystkiego, zmiana configu, priorytetów. Inni na tej samej
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Do końca może nie wiem jak to powinno być, sprawdziłem jeszcze jak napisałem na innych grach i rozumiem, że może zblokować. Ale na tyle żeby mieć jeszcze mniej fps niż na karcie o 2 rodziny nowszej? Ja nie wymagałem wiele, tylko stalych 240fps gdzie u mnie wahało się na starej karcie 190-230, więc nie wiem jaki to przyrost % byłby gdzie ponoć nowsza architektura. Swoja drogą nie wydawało mi
  • Odpowiedz
  • 0
@etbot ilość rdzeni nie ma znaczenia w grach na ogół. W każdym razie jak. Jest powyżej 6, liczy się wydajnosc każdego z rdzeni również, a ta jest już dosyć słaba jak na dzień dzisiejszy na ryzenach 3xxx
  • Odpowiedz
  • 0
@10129: Ok dzięki, już raczej nie będę się pchał w AM4 no chyba, że 57003XD lub 58003XD będzie tani ale nie myślę narazie. Co do tego 100% procka to za szybko to napisałem, bo zagrałem 2 skrzydła i jednak 50-70% zużycia procka było.
  • Odpowiedz