Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace Zaraz coś mnie trafi, zamówiłem na amazonie do fullHD karte rtx 4060TI bo była w fajnej cenie i chciałem ją zastąpic moim rtx 2060 super by mieć stałe 240fps w cs2, na starej karcie niekiedy brakowało jak był młyn i myślałem ze po wymianie będzie stałe 240 a tu zonk. Ustawienia te same co miałem a na inferno fpsy 170-180 wtf, ktoś miał coś takiego czy po prostu ta karta jest za słaba? Chociaż 2 generacje nowsza i wiem, że jest obcięta ale przecież powinna dawać rade...
Procek: Ryzen 3700x
Mobo: X570 aorus elite
Ramy: 16GB 3200mhz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@NowyStaryMirek: Mam monitor 240hz, wcześniej miałem 144hz i ta płynność po przejściu mnie przekonała. Jak nie osiągam tych fpsów które powinny być stałe to odczuwam mikro rozrywanie obrazu i nie ma tej płynności
  • Odpowiedz
@NowyStaryMirek: Ludzkie oko jest w stanie zaobserwować nawet 1000 fps, choć nie każde, a bardzo zdrowe i wytrenowane.

Choć trudno mi powiedzieć czy 180, a 240 robi różnice. Kiedyś gracze profesjonalni narzekali jeśli na lanie mieli dropy z tych stałych 300 fps, a nie było nawet takich monitorów jak dziś.

Mając monitor 240 Hz można jednak chcieć właśnie takich stałych klatek.
  • Odpowiedz
  • 2
@NowyStaryMirek: Ale po co te debaty na temat odswieżania? Już mam gościa w pracy co się upiera, że nie widać różnicy między 60hz a 144hz a dla mnie to był przeskok jak przejść z malucha na ferrari. Cs2 jest do tego specyficzną grą, że różnice najbardziej widać i uwierz, że jak próbowałem zjechać na 144hz odswieżania to dla "mojego" oka to był prawie jak pokaz slajdów, w sensie przy obracaniu
  • Odpowiedz
z tego co czytałem to dla oka płyny ruch jest od 24 klatek

@NowyStaryMirek: no przestaje to być obraz poklatkowy, a zaczyna być płynny, co nie znaczy, że nie może być płynniejszy, uwierz mi duuużo płynniejszy :)

Mógłbyś podać źródło?

Niestety nie znajdę, ale były kiedyś podobno badania wśród czynnych zawodowych pilotów myśliwców i wyświetlano im na ekranie kwadrat przez 1 ms i mieli go wyłapać i to podobno się
  • Odpowiedz
@NowyStaryMirek: no bo obraz w TV masz nagrany w 24 kl/s :)

Oczywiście, że to inaczej działa. Włącz sobie mecz w TV w 24, a potem przełącz na inny w 50, to jest przepaść. Zresztą Ciebie i nikogo kto grał w CSa nie trzeba przekonywać, że FPS mają dramatyczne znaczenie w poprawie skuteczności w zabijaniu wroga.

albo to (odpalić w 1080p60):
https://youtu.be/ElAGnbsQPVE
balrog84 - @NowyStaryMirek: no bo obraz w TV masz nagrany w 24 kl/s :)

Oczywiście, ż...
  • Odpowiedz
@etbot: szczerze nie potrafie wytlumaczyc jak na tych samych ustawieniach mozesz miec nizsze fps na 4060ti chociaz ta karta to gówno, jedyne co to mozesz sciagnac hwinfo i zobaczyc czy na tych 180fps procek juz ma 95% zużycia czy grafa
  • Odpowiedz
@etbot nie słuchaj, że karta jest bottleneckiem, biorąc pod uwagę, że masz 3700X to zapewne procek jest bottleneckiem i dlatego wymiana karty nic nie dała, zjedz z detalami i czym się da na niskie, ja tak gram na 5600 + RX 6800
  • Odpowiedz
  • 0
Sprawdzałem jeszcze w Apexie i ETS2 i szczerze to fpsy są podobne i do tego mam wrażenie, że ta karta dostaje częściej "czkawki", chyba ją po prostu zwrócę bo ręce opadają, myślałem ze dwie generacje do przodu coś dadzą.
  • Odpowiedz