Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu złożyli zawiadomienie do prokuratury na pikniki 800+. No i spoko, bo tam mogło dojść do jakichś nieprawidłowości. Ale dlaczego po zaledwie kilku dniach robią dosłownie to samo? Masakra, ten miesiąc to zdecydowanie najgorszy miesiąc dla tej koalicji, bo ilość błędów, kompromitacji, hipokryzji itd. była niewiarygodnie duża. Ja już naprawdę się zastanawiam czy jest sens dłużej bronić ten rząd.
#polityka #sejm
Koziom - Kilka dni temu złożyli zawiadomienie do prokuratury na pikniki 800+. No i sp...

źródło: Screenshot_20240722_180738_Chrome

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 0
@Jariii: Na Twitterze widziałem ten argument, ale chyba się nie sprawdził. Nie wiem... ja już nie wiem w co mam wierzyć. Skoro tak dużo ludzi jasno wytyka koalicji hipokryzję to coś jest nie tak. Wiem, że w porównaniu do PiSu czy Konfy są lepsi, ale gdyby wybory do PE odbywały się dopiero w przeciągu tych kilku miesięcy to bym się poważnie zastanowił czy warto na nie iść.
  • Odpowiedz
@Koziom: A co się zmieniło w programie 800+ oprócz cyferki że trzeba było robić program edukacyjny dla społeczeństwa? I to akurat w trakcie trwania kampanii wyborczej?

Dla odmiany program Aktywny Rodzic jest nowy.
  • Odpowiedz
pikniki 800+

@Koziom: Pewnie dlatego, że w przypadku pikników 800+:

rząd wykorzystał środki z rezerwy budżetowej, które powinny być przeznaczone na nieprzewidziane wydatki


A do tego stanowiły one element kampanii wyborczej i sugerowały, że tylko rząd jest gwarantem programu 800+, mimo, że ustawa była już dawno podpisana i gwarantowała automatyczną waloryzację z
  • Odpowiedz
Na Twitterze widziałem ten argument, ale chyba się nie sprawdził. Nie wiem... ja już nie wiem w co mam wierzyć. Skoro tak dużo ludzi jasno wytyka koalicji hipokryzję to coś jest nie tak. Wiem, że w porównaniu do PiSu czy Konfy są lepsi, ale gdyby wybory do PE odbywały się dopiero w przeciągu tych kilku miesięcy to bym się poważnie zastanowił czy warto na nie iść.


@Koziom: Zdecydowanie za dużo
  • Odpowiedz
@Koziom: to, że wiele ludzi etyka hipokryzję nie oznacza, że słusznie. Przynajmniej ja widzę różnicę choćby w propagowaniu informacji o NOWYM programie i jego zasadach a w informowaniu, że nic nie musisz robić, ale będzie inaczej. To można by porównać z kampaniami informacyjnymi, że autostrada dalej będzie bezpłatna - no super, warto wydawać publiczne pieniądze, by ludzie o tym wiedzieli, bo inaczej jeszcze by wzięli i zapłacili :D
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@HrabiaTruposz: Siedzę na Twitterze, bo obecnie nie ma chyba większego zbioru informacji niż ten portal. Tam regularnie politycy koalicji, PiSu czy Konfy napiszą jakiś tweet, który zostanie uznany za manipulację, co zostanie wytknięte w komentarzach albo po prostu za zwykłą głupotę. Dzisiaj się dowiedziałem stamtąd np. że dziennikarz jakieś pisowskiej gadzinówki został skazany na ograniczenie wolności na 2 miesiące za zniesławienie, ale ponoć było tak, że on po prostu zapytał
  • Odpowiedz
  • 0
@Koziom: za bardzo ryjesz sobie ciągle beret jakimiś pierdołami - zalecam tobie i sobie odpocząć od polityki, bo też tak mam czasami xD 80-90% wyborców żyje zupełnie innymi sprawami, a już zwłaszcza ci, którzy decydują o wynikach wyborów.

Na pewno nie dowiesz się z Twittera, ilu ludzi jest wkurzonych tą koalicją, bo tam siedzą najzagorzalsi, często fanatycy. Wczoraj np. wrzuciłeś twitta konfiarza, który się przedstawiał jako wyborca koalicji xD
  • Odpowiedz