Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś na sali kogo granie stresuje?
Gram sobie w Resident Evil 4, last of us, fifę, heroesy, Spider-Man, jakas bijatyka mortal kombat i zawsze po sesji grania jestem spięty i zdenerwowany, nie mogę grać późno zaraz przed snem bo potem nie śpię xD i ogólnie też mam takie poczucie, że po graniu mi się nic nie chce robić innego, inne czynności nie sprawiają mi frajdy.

Przykładowo wstanę rano w niedziele, zjem śniadanie, pogram godzinę na ps5 i potem brakuje mi motywacji do działania na resztę dnia, co innego jak wstanę rano, pojadę na rower, basen w taką ładną pogodę, cokolwiek. Może stary jestem już? 33 lata?

A co mnie stresuje w grach? Nie wiem, każdy jakiś ruch przeciwnika z zaskoczenia powoduje u mnie stres. Albo wymiana ognia i mocno trzymam pada czekając, kto pierwszy zdechnie. Dziwne, bo żaden z moich kumpli tak nie ma.

#ps5 #xbox #playstation #gry #psychologia
  • 6
  • Odpowiedz
@takiMirek29: Jak cię stresuje a później masz problemy to przestań grać na jakiś czas (będzie pewnie syndrom odstawienia!). Będziesz chciał, to za rok-dwa wrócisz. Ja mam ponad 60 i kilka razy zarzucałem granie kilkanaście lat temu - powrót po dłuższej (nie tygodniowej, a np półrocznej) - jest całkiem przyjemny. A odstawiając życie staje na nowo ciekawe co do różnych aspektów - oczywiście nie do ręki.
  • Odpowiedz
@takiMirek29 w czasie gry skacze mi ciśnienie do góry w jakichś stresujących momentach. Od jakiegoś roku dopiero rzuca mi się to w oczy. 42 l.
Tak że staram się w czasie gry wyluzować i sobie uprzytomnić, że to tylko gra. Nawet pomaga.
A granie w ciągu dnia to już od dawna no go dla mnie. Zawsze się potem dziwnie czułem i trudno mi było się wziąć do roboty,cokolwiek to miało być.
  • Odpowiedz