Wpis z mikrobloga

Przejechałem dziś autostradą A4 trochę ponad 400km, wiem, niewiele. Mam taką rozkminę, że Polacy coraz lepiej jeżdżą po autostradach, przez co i mnie jeździ się coraz lepiej. Oczywiście zdarzają się wyjątki: podczas całego przejazdu tylko raz trafił się debil, który poganiał mnie długimi jak wyprzedzałem tira, ale to szczegół. Ruch był duży. Widziałem większy. W skali całego kraju, po naszych autostradach porusza się DZIENNIE setki tysięcy (jak nie milionów) pojazdów (kierowców). I pomimo, że Polacy po autostradach jeżdżą coraz lepiej (a według mnie bardzo dobrze), a według większości wykopków "tragicznie", to nadal nie słyszymy codziennie, czy raz w tygodniu, czy nawet raz w miesiącu o śmiertelnych wypadkach na drogach, autostradach. I tak myślę sobie, że trzeba mieć pecha/zmęczenie/przypadek/pośpiech/złą pogodę*, żeby na autostradzie spowodować wypadek, czy kolizję. Cóż, każdemu może się zdarzyć.

Ale, żeby zamordować/spalić/zniszczyć życie/zmasakrować* trójosobową rodzinę z powodu swojego #!$%@? mózgowego i IQ niżeszgo niż ameba, to trzeba być wybitnym elementem.

Zdjęcie nie powiązane z tematem.

#wypadek #wykopgonewild #autostradypolska #rozkminy #listgonczy #kryminalne #przestepczosc #policja #majtczak #sebastianmajtczak

* - niepotrzebne skreślić
orzak - Przejechałem dziś autostradą A4 trochę ponad 400km, wiem, niewiele. Mam taką ...

źródło: z30257352IH,Sebastian-Majtczak-jest-poszukiwany-listem-gonczym

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99: prawo jazdy mam od 1997 roku, jeżdżę od tamtej pory ciągle. Po mieście, po powiecie, po województwie, po Polsce i po Europie. Od tamtej pory ciągle. Pamiętam czasy, jak powstawała pierwsza autostrada w Polsce, A4 Kraków-Katowice. Nie jestem zawodowym kierowcą, który jak @sizzin ma:

setki tys w de cz at ....
  • Odpowiedz
@sizzln: To masz mniej wiecej tyle co ja. Tylko ze u mnie jeszcze skandynawia wpada.

Podam Ci prosty przyklad. Wracamy kiedys z niemcowni. Chlopaki sie rozochocili. Z lewego pasa zjezdzali tylko na tankowanie. Jak sie tylko zblizyli do kogos to ten ktos zjezdzal. A oni caly czas lewy i do przodu.
Po przekroczeniu granicy z pl - inny swiat. Ludzie 90-100 lewym pasem jada. nawet 140 nie dalo sie jechac. A 140 to chyba wolno co nie?
  • Odpowiedz
@orzak: Ja tez nie jestem zawodowym kierowca. Powiem wiecej - ja nawet nie mam PJ.
Ale z racji pracy (i z racji tego ze lubie podroze) mam "od uja" km po calej europie zrobione.
Wlacznie z cala skandynawia jak i takimi egzotykami jak albania, macedonia itp.

Ja w aucie spie tylko jak jade ze sprawdzona osoba. I takie podejscie uratowalo mi zycie (doslownie). obserwuje droge i zachowania kierowcow.
Zarowno tego kierowcy ktory mnie wiezie jak
  • Odpowiedz
Mam taką rozkminę, że Polacy coraz lepiej


@orzak: to nie Polacy, tylko Ukraińcy. A że teraz ich dużo, to masz takie złudne wrazenie. Polacy teraz na wakacjach wqrwiają swoją jazdą w innych krajach.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 xdddd, to już #!$%@? nic pozytywnego o Polsce nie można powiedzieć? Tylko od razu "a ma pan dowut, że Polacy nie są najgorsi?"
Imo jak narzekasz na te nasze autostrady to gówno widziałeś.
W Niemczech masz stabilnie, patrzysz w lusterko, samochód w #!$%@? daleko, zmieniasz pas, i typo ci już siedzi na zderzaku.
A w czechach masz dziury. Ale nie takie małe, ale takie duże.
Na autostradzie.
  • Odpowiedz
W Polsce nigdy nie widziałem czegoś takiego.


@Movet: Po pierwsze to ja nie narzekam na jakosc drog ale na to co #!$%@? kierowcy.

Po drugie pojedz se A1 od piekar slaskich do lotniska pyrzowice. Tylko uwazaj. Bo jak pojedziesz dopuszczalna 140 to Cie wywali w druga predkosc kosmiczna - z orbity ziemii wylecisz.

Ale wracajac do tematu. Mi nie chodzi o jakosc drog. Mi chodzi o kierowcow.
  • Odpowiedz
  • 0
@gorzki99 to kierowców to samo, nie zauważyłem jakiś większych różnic pomiędzy pl a de czy cz. I tu i tu zdarzają się idioci, i tu znajdują się poczciwcy co cię wpuszcza, ale większość i tak se jedzie i elo.
A1 nie miałem przyjemności jechać.
  • Odpowiedz
A1 nie miałem przyjemności jechać.


@Movet: Raczej nieprzyjemnosci :P A przynajmniej na tym odcinku :P To jest serio dramat. A najsmieszniejsze jest to ze to jest relatywnie mlody odcinek :)

pelna zgoda ze wszedzie zdarzaja sie idioci. Tylko dlaczego w PL jest ich duzo wiecej?

jakby tak sie zastanowic to ja za granica mam wiecej km niz w polsce. Ale to w polsce wiecej idiotow widzialem.
  • Odpowiedz
@orzak: zjeździłem wzdłuż i wszerz strefę Schengen i "dobrze" to jeżdżą tylko Niemcy. Bugatti, które wyprzedza Cię jadąc 300 na godzinę na odcinku bez ograniczeń, na 50 jedzie 50. Jak jedzie 200, a ktoś za nim 300 to grzecznie zjeżdża. W Polsce natomiast, jak wbijesz na A2 pod Warszawą na lewy pas, bo akurat tiry się nie wyprzedzają to zaraz wsiądzie Ci na dupę jakaś Skoda z 150 na zegarze
  • Odpowiedz
@orzak: Za każdym razem jak jadę do czy z Niemiec stoję w korku bo sobie wjechali w dupę, brak trzymania odległości to chyba największy problem. Od 2 lat jadąc obok Wrocławia czy Poznania nie miałem czystej trasy.
  • Odpowiedz