Wpis z mikrobloga

2935 - 2 = 2933

"W zasadzie niegroźna"

Douglas Adams

Fantastyka, satyra

No i ostatnia część "Autostopem..." nadal będąca autorstwa Adamsa. Wiele powiedzieć się nie da, kto zna poprzednie części będzie wiedział czego się spodziewać. Lekkie, zabawne, fabularnie lepsza niż poprzednia część, akcja jest lepiej poprowadzona.

A drugą książką jest no jednak nowość na rynku

"Ja inkwizytor: Głód i pragnienie"

Jacek Piekara

Fantastyka

Po części cieszę się z kolejnej części przygód inkwizytora Madderdina, częsciowo jednak czuję się odrobinę wydymany tym że znowu dostałem jedynie 2 opowiadania z przeszłości Mordimera, a jak głupi ciągle czekam na podjęcie akcji z Łowców Dusz. Nie mówiąc już o tym, że Fabryka Słów tak już kręci ze swoimi wydaniami, że to już bezczelność. 39zł za około 340 stronicową książkę z wielkimi marginesami na stronach i czcionką tak dużą, że gdy czytałem w autobusie to kierowca mógłby czytać mi przez ramię używając lusterka wstecznego. I to wszystko w miękkiej oprawie. Dobrze, że kupiłem w necie za 31 zł co jest ceną bardziej do przyjęcia...

Same opowiadania, trzymają poziom, nie raz uśmiechnąłem się przy charakterystycznym czarnym humorze i wewnętrznych rozmyślaniach bohatera. Aczkolwiek utwory nie wnoszą zbyt wiele do ogólnej historii opowiadanej w całym cyklu inkwizytorskim.

A następny w kolejce do czytania: Ubik.

#bookmeter