Wpis z mikrobloga

Ehhhhh Mireczki, rok temu o tej porze poświęciłem kilka dni na #detailing mojej zasłużonej Cordoby 1.9 SDI. W tym roku, po ponad 10 latach jazdy bez przygód, ogarniam lakiernika.

W zeszła środę moja mama zatrzymała się przed pasami by przepuścić pieszych, gdy już ruszała typ wparował jej w tył. Uszkodzone czujniki parkowania, zderzak i hak do wymiany.

Etap kopania się z ubezpieczycielem. Pierwsza wycena 1860 zł, ubezpieczalnia uznała, że hak z którym Seat wyjechał z fabryki można zastąpić zamiennikiem za 400 zł. No nie. Po dwóch kalkulacjach ubezpieczalnia poszła na ugodę - 5500 do ręki.

Zapytanie czemu nie wybrałem opcji naprawy bezgotówkowej? Otóż to nie taka bajka w przypadku tak tanich samochodów. Warsztaty autoryzowane przez ubezpieczyciela robią takie wyceny, że naprawa przekracza wartość auta i wystawiana jest "całka" a to już nieopłacalna opcja. W januszexach jest różnie ale ogółem szkoda słów na takich ludzi. Rozstrzał od 2k bez faktury po 10k z komentarzem "nie chce mi się takiego gruza nawet robić".

Postanowiłem, że po januszowemu zrobię naprawę sam. Zderzak kupię nowy w zamienniku (góra + dół + odblaski 450 zł) lub używkę jak dostanę w stanie igła, do tego nowe ślizgi i mocowania. Hak zamontuje nowy, nie oryginał ale też nie najtańszy "uniwersalny" tylko dedykowany za około 750 zł. Uszkodzona była też wiązka od podświetlenia tablicy ale to pikuś - już dziś naprawiłem. Czujniki to najtańsze z allegro za 60 zł bo wcześniej też takie były. Zderzak i czujniki do lakierowania - znajomy mojego ojca powiedział 400 zł na nowym i 500 na używce z cieniowaniem. Do tego przy okazji do wymiany jest prawy błotnik przód bo dopadła go w końcu ruda - samochód ma w końcu prawie 20 lat. Zrobię niech sobie jeździ gruzina dalej. Normalnie to mógłbym a chama naprostować ten hak ale już takiej popeliny nie będę odwalał. Sam hak wygiął się w banan a mocowania mocno się zwirchowały.

Normalnie to bym to pierdo.... ale mam jakiś sentyment do tego auta. Bezawaryjne, służyło już jako "zapas" a przez ostatni rok zrobiło symboliczny przebieg.

Pewnie to #nikogo ale #zalesie i tyle.

A za dwa tygodnie odbiór nowego z salonu ( ͡º ͜ʖ͡º).

#samochody #motoryzacja #warsztatwstodole
vlodek2532 - Ehhhhh Mireczki, rok temu o tej porze poświęciłem kilka dni na #detailin...

źródło: temp_file6194404200183848833

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vlodek2532: Można robić ale pytanie czy warto?
zderzak na zdjęciu nie wygląda źle, przegląd przejdzie. poza tym jak hak się wygiąl to Ty zobacz czy cała podłoga w bagażniku nie jest krzywa.
I tak jak wziałeś 5500zł plus zachowałeś "wrak" to dobra cena za cordobę. bo po około 5000-6000zł to je sprzedają.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678 samochód już był rozbierany, na pierwszy rzut oka podłoga jest cała, pas tylny też. Fabryczne elementy mocujące hak też, po odkręceniu zapieczonych śrub normalnie bez problemu wyjechał z uchwytów więc wielkich uszkodzeń na pewno nie ma. Bagażnik otwiera się normalnie, nic nie ociera. Finalnie i tak oceni to blacharz ojca i on będzie decydował.

A robić będę bo lubię mieć ładny samochód i tyle. Zderzak wygląda jednak trochę źle -
vlodek2532 - @r5678 samochód już był rozbierany, na pierwszy rzut oka podłoga jest ca...

źródło: temp_file5993076939375066883

Pobierz
  • Odpowiedz