Wpis z mikrobloga

Mordeczki, co byście brali za monitor / telewizor głównie do kodzenia za dnia i gierek pod wieczór?
OLED raczej odpada bo wiele godzin mam odpalone SSMS / Visual Studio i rdcm i wypali mi się w trymiga, chyba że technologia poszła do przodu.

Budżet tak raczej do 5k, ale nie zamierzam tyle wydawać, obecnie patrzę na [MSI g274qpx ]https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/monitory-led/monitor-msi-g274qpx-27-2560x1440px-ips-240hz-1-ms)

Wymagania które uważam za sensowne 1440p / powyżej 144hz bo mam już taki monitor / IPS (bo mam już VA) / HDR - mam 7900 XTX i 7800 X3D ale nie czuję że jest gotowy na 4k na ultra w conajmniej 80 fps.
#pcmasterrace #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
Ja mam OLED Philips Evnia 34M2C8600. Do kodzenia używam Linuksa, więc co najwyżej VS Code ze stajnii MS. Oprócz tego głównym IDE jest Eclipse, ale sedno w tym, że wszystko (KDE, VSCode, Eclipse, Chromium) mam ustawione na ciemny motyw. Włączone mam autoukrywanie paska zadań. W taki to sposób mam monitor do kodowania i do grania i do oglądania filmów.

Ten monitor co 4h samoczynnie proponuje mi wygaszenie ekranu na kilka minut celem
  • Odpowiedz
@Luntri:
monitor ips z prawdziwym HDR to też Cie wyniesie tyle co tani oled, chyba najtańszy monitor z prawdziwym hdr to Q27G3XMN ale to VA

g274qpx

dosyć wolna matryca, prawie 9ms czasu reakcji na te czasy to słabo. 240Hz to potrzebuje 4.17ms aby w ogóle te przejścia się mieściły

ten monitor w zasadzie nie ma HDR. abyś miał prawdziwe HDR musisz mieć podświetlenie podzielone na strefy
  • Odpowiedz
  • 0
Philips Evnia 34M2C8600


@eU2MO: i jak oledzig?
ten twój monitor jest na mojej liście "obserwowanych" - ale bałem się o wypalenie. Ale jak obraz jest zajebisty to rozważę
  • Odpowiedz
@Luntri: Ja go mam od paru miesięcy i na razie jest OK. Tak jak wspomniałem - używam technik antywypaleniowych. A obraz jest daleko lepszy niż mój poprzedni VA.
  • Odpowiedz
mam 7900 XTX i 7800 X3D ale nie czuję że jest gotowy na 4k na ultra w conajmniej 80 fps.


@Luntri: polecam wyciągnąć gwoździa z głowy i grać na med/high + max textures + fsr ultra quality, w 4k.

Pozdrawiam z 4k 120hz oled, tyranego 8h dziennie od trzech lat. No i można odpalić 1440p, 1600p, 1800p w fullscreen albo w oknie w zależności od potrzeb.
A co można na
  • Odpowiedz