Wpis z mikrobloga

Shalom.

Tak w ramach przypomnienia moje klasyczne #niepopularnaopinia :

1) Nie powinno być żadnych dopłat, do czegokolwiek, na mieszkania, na fotowoltaikę, na kwasek cytrynowy, na loda rożka.
2) Agresywne rasy psów do odstrzału, a kto wie, czy nie wszystkie i zostawić tylko psy pracujące LINK - surowe podejście, ale podejście. Ludzi traktujących psy jak osoby, jakieś "psiecko" i te sprawy - w Sputnik i bez paliwa powrotnego.
3) Zaorać 800+. Na wczoraj. Zadzwonić po Pana Koreańczyka i niech robi nam jądrówki z tego. Niech ssie ten pieniądz, ale już niech będą te elektrownie. Nie ma miękkiej gry. Najlepiej w formie ze zwrotem do budżetu (to i tak wtedy był darmowy kredyt przez X lat, wciąż pozytyw). Sam brałem. Tak, mam na oddanie w 5 sekund.
4) W każdej wojnie, nawet niezależnie od mocy Casus Belli, staje się po stronie obrońcy. Gdyby Hutu zaatakowali Tutsi - jestem po stronie Tutsi. Gdy Orkowie zaatakowali Ukraińców - jestem przychylny Tym Drugim. To nie zmienia faktu, że cieszy mi się micha, jak neonaziol z "Azow" dostanie lancetem. Win-win.
5) Jeżeli bierzemy kogoś do Polski to niech to będzie z cenzusem. A po 5, czy 10 latach, przy próbie uzyskania obywatelstwa "test na Rzeczpospolitanina" - takie sprawdzenie z pogranicza matury z wosu, polskiego, historii, nie zdajesz to Ty, Ty i Ty - wypi$$$$lać.
Masówa i motórówki ciągnące przez Śródziemne, czy inny przerzut nadbużański? Zatapiać! Zatapiać.
6) Kwestią preferencji (zapisz to!) jest, iż wolałbym kolejnego Łemka, Żyda, czy Polaka w Rzeczypospolitej, aniżeli Gruzina, czy Pakola.
7) Najlepsze polskie lata z punktu widzenia zagregowanego popytu, utrzymującej się demografii, relatywnego rozwoju, wzrostu inwestycji i korporacji (typu Credit Suisse 300 pracowników, a zaraz 4000) to okolice dekady 2010-2019. Dobrze już było.
8) W Rzeczypospolitej nie wolno jeździć więcej niż 140 na godzinę. Przy prędkości większej, przez dłużej niż 10 sekund, samochód powinien wysyłać informację do systemu "Podyebka" - i z automatu ze 2 kolaczki mandatu. Nowe auta bez wpięcia się w ten system = brak homologacji (skoro można w byle gó*** zobaczyć, gdzie jest auto i odpalić klimę - to i to przejdzie). Surowe zasady, ale zasady. #spoleczenstwojakzyleta
9) Wszyscy powinni płacić podatek ryczałtowy jak programiści. Niech będzie te 12, czy nawet (niech stracę!) 15%. I żadnych odpisów. Żadnych. Na znaczki pocztowe, na panienki, na internet, na papę na dachu. Nic. Co najwyżej na dzieci jako wektor prodemograficzny, bo tu leżymy i kwiczymy - tylko na pierwsze i drugie (np. po 3% do końca 20. roku życia). Chcesz więcej dzieciaków - chcącemu nie dzieje się krzywda, a chociaż te 6%, czy 9% do wora dolejesz. Nie ma nic za darmo.
10) Cenzus wyborczy, logarytmiczny względem wpłaconego średniego podatku PIT za poprzednie 4 lata. Nic nie zarobiłeś, jesteś żulem? Wartość głosu 0,5. 2 tysiące PITU (okolice minimalnej) - wartość głosu 1. 6 tysięcy PITu (okolice średniej) rocznie? Siła głosu 1.5 i tak dalej.
11) Przywrócić KS dla "ludzi" jak bestia z Łodzi, czy siepacze z Sosnowca. Wyrywać chwasty.
12) Finansowanie kościoła trochę jak w Germanii. Nic z budżetu państwa. Nic. Ani grosza, chyba, że na zabytki ze względów turystycznych.
13) Kompromis aborcyjny takim, jakim był - na $$$$ oni się tam w ogóle wpierdzielali? Zostawić. Nie ruszać.

Pokój z Wami i miłego dnia.

Brak #generalizacja jeśli to możliwe i #ukraina #wojna #polska #gospodarka #motoryzacja #nieruchomosci
  • 10
  • Odpowiedz
@patryk_66 ja się zgadzam prawie ze wszysktim ale najpierw, odstrzeliłbym Ciebie zamiast psów i to nie chodzi o to czy ktoś jest psiarzem , kociarzem czy nietoperzarzem (jestem zdania że psy do specjalnego zastosowania powinny być faktycznie hodowane tylko w takim celu, ale te które się już urodziły nie miały na to żadnego wpływu - winny był człowiek który doprowadził do rozpłodu) Podobne podejście masz również w stosunku co do ludzi
  • Odpowiedz
  • 1
@Etreum: ależ Pan ma całkowitą rację. Co do już urodzonych stworzeń, niebędących pitbullami i temu podobnymi, kastracja i sterylizacja i możliwość dotrwania do końca (sam posiadam wspaniałego kota!) - po prostu pojawia się pytanie, czy nie powinniśmy pozbyć się zwierząt domowych z naszego życia, żeby dołożyć cegiełkę do wyhamowania wzrostu stężenia chociażby samego https://klima.com/blog/how-to-cut-your-pet-carbon-footprint-for-the-climate/.
Z posiadania psa i kota, niczym z socjalizmu czasów piaskownicy, świadomy człowiek wyrasta.

Co do
  • Odpowiedz
  • 0
@Stabilizator: rozumiem. Nie jest Pan mną, ja Panem - nie musimy się we wszystkim zgadzać.

Wszak agrafka ma z 8 zastosowań, a co dopiero łączyć poglądy ludzi.
Z nimi jak z dupą. Resztę Pan zna.
  • Odpowiedz
@patryk_66 jest dobrze, w końcu trafił mi się kulturalny adwersarz.
A jeśli urodzony już jest pitbullem, bo chyba się nie zrozumieliśmy?

Nie powinniśmy, sam bardziej oponowałbym za tym by zmniejszyć populacje ale żadnymi drastycznymi metodami.
Żadne stworzenie nie rodzi się z własnej woli, i jako takowe stworzenia - nikt nie ma prawa decydować o życiu czy śmierci jakiejkolwiek istoty gdyż te dwie rzeczy są najbardziej naturalnymi jakie istnieją od zawsze (oczywiście nie bierzemy pod uwagę extremum w postaci eutanazjii, usypiania i tego podobnych zabiegów w celu odebrania cierpienia)
Nie wytknąłem hipokryzji, a bardziej brak poszanowania do życia.To jest nie
  • Odpowiedz
@patryk_66: 10. Nie zgodzę się z tym, bo zmienimy Polskę w oligarchię, a sprawdzanie tego będzie mega drogie, jak i kwalifikacja do klas głosów. Po prostu nie będzie dobre dawanie bogatym więcej. Zbyt idealistyczne. Byłoby super kwalifikować z sto po inteligencji, ale tu też nie da się tego sensownie przeprowadzić.
Kompromis aborcyjny to gówno, powinno być rób jak chcesz, to kosztuje tyle i tyle.
  • Odpowiedz
Jeżeli bierzemy kogoś do Polski to niech to będzie z cenzusem. A po 5, czy 10 latach, przy próbie uzyskania obywatelstwa "test na Rzeczpospolitanina" - takie sprawdzenie z pogranicza matury z wosu, polskiego, historii, nie zdajesz to Ty, Ty i Ty - wypi$$$$lać.


@patryk_66: a Polaków to będzie obowiązywać? Bo musiałbyś się pozbyć z kraju większości populacji, jakbyś chciał ludzi traktować równo.
  • Odpowiedz