Wpis z mikrobloga

Aż muszę się odnieść do postu mirka Matheo780: z wczoraj na temat moich filmów sprzed okresu 2 lat na temat gospodarki, bo twierdzi że źle się zestarzało. Nie wiem czy to jakaś manipulacja czy próba wbicia szpilki z jemu tylko znanych powodów (nagrałem je shortując od samej góry cały rynek w 2022 roku od akcji pop btc)
Twierdzi że po 2 latach (od publikacji ) giełdy na ath, surowce urosły, oraz dolar spadł - i ma rację bo dokładnie to ma miejsce

Tylko nie wiem czy ma problem ze zrozumieniem czy stoją za tym jakieś inne przesłanki

W czasie nagrywania tego filmu podchodziłem do sprawy tak że FED nie może spuszczać z tonu ponieważ tylko pogorszy sytuację (co się stało) i twierdziłem że dolar w takiej sytuacji w górę oraz złoto jeszcze w dół

Natomiast za jakiś czas Powell przestawił się na gołębią retorykę i mówiłem dokładnie w moim filmie co się stanie jeśli nagle mu się odwidzi czyli:
Spadek dolara -check
Jak wiadomo spadek dolara to również btc rośnie
Surowce w górę (złoto, srebro ropa, kakao itd) - check
Indexy w górę - ponieważ skoro zmieniają retorykę na łagodną to musi być dobrze i wtedy następuję napływ kapitału do giełdy oraz btc ( wiadomo oczekiwania recesyjne maleją, sentyment konsumencki rośnie, naprawa krzywej dochodowości itd, fabryki ruszają, ludzie znowu stymulują gospodarkę, przy okazji zadłużając się)

Napisał taki zarzut: >Zakładałeś rozumiem, że FED nie będzie podnosił stóp procentowych? Bo ogólnie mijają 2 lata, złoto jest na ATH, srebro też rośnie, dolar spadł do 3,9zł (a miał być po 7), firmy kurierskie patrząc po giełdzie mają się dobrze, bitcoin od tego czasu też wyznaczył, ATH, S&P na ATH, WIG wyznaczył ATH, inflacja spadła do dość niskich poziomów

Odpowiadam, że absolutnie nie zakładałem w tamtym czasie obniżek, ponieważ to tylko pogorszy sytuację, ale jeśli by tak się stało to mówiłem, cytuję:
Teraz ważna kwestia, bo można by rzec że niech Powell niech po prostu spuści z tonu i w ten sposób umocni strefę Euro poprzez spadek dolara, ale nawet jak to zrobi i odpuści z podwyżkami stóp procentowych w Stanach to dzieję się następująca rzecz - osłabia to dolara i umacnia Euro co obecnie jest bardzo istotne dla strefy Euro aby walczyć z inflacją, bo potrzebna jest jej silna waluta bo im waluta jest silniejsza tym inflacja jest mniejsza i na odwrót jak waluta jest słaba to inflacja jest większa. Takie działanie również nie przyniosą pozytywnego efektu ponieważ ze spadkiem dolara wiąże się bardzo ważna kwestia : mianowicie wzrost cen surowców które sprawiają że inflacja znowu zaczyna rosnąć nie tylko w stanach ale na całym świecie ponieważ surowce na rynku światowym rozliczane są w dolarach co sprawia że cena surowców rośnie szczególnie w strefie Euro. Rozumiecie tą rozterkę nawet jakby chciał pomóc poprzez obniżenie stóp w Ameryce to polepszy tymczasowo sytuacje strefy euro i zaszkodzi swojej gospodarce w Ameryce a za chwilę światowej

( Czy Ty masz problem ze zrozumieniem Matheo780: bo piszesz o czymś o czym dokładnie mówiłem że się stanie jak FED złagodzi swoją retorykę)

Przecież na rynku trzeba być elastycznym i dostosowywać się do sytuacji, bo nic nie trwa wiecznie także nie rozumiem tych bredni o których piszę autor zarzutu

Dodam tylko że twierdziłem wtedy że Niemcy wylądują w recesji i że będzie kryzys gospodarczy a że jesteśmy jedynie magazynem produkcyjnym dla Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii to również nam się dostanie i czeka nas to samo -już to ma miejsce u nas, zwolnienia, zamykanie miejsc pracy itd.
Oczywiście również cały czas twierdziłem że gospodarki w USA się załamie

Podsumowując jestem bardzo zadowolony z tych filmów i uważam że zestarzały się bardzo dobrze

#gielda dodam tagi #polityka #finanse #ekonomia #btc może ktoś będzie chciał zobaczyć
Questorius - Aż muszę się odnieść do postu mirka Matheo780: z wczoraj na temat moich ...
  • 3
  • Odpowiedz
  • 0
@Questorius:
Natomiast w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=yIVM322vSbk&t=1214s
mówiłem,cytuję:

że będzie stagflacja, recesja a następnie bezrobocie ponieważ firmy muszą ciąć wydatki a najlepszym sposobem jest pozbywanie się zbędnego balastu czyli pracowników, gdyż nie są już potrzebni oraz że mieliśmy sytuację że bankierzy, środowiska akademickie, media głównego nurtu mówiły że nie ma inflacji a gdy sytuacja staję się niezaprzeczalna to mówili abyśmy się nie przejmowali bo inflacja jest tymczasowa, chciałbym dodać tylko że nie ma czegoś takiego jak przejściowa inflacja. Jak staję się to jasne że nie jest to przemijająco mówili żebyśmy się nie martwili bo możemy zamieszkać z rodzicami :) Nie ma żadnej ekonomicznej formuły aby skończyło się to miękkim lądowaniem tak jak nas przekonywano. Inflacja doprowadziła do tego że ludzi nie stać na dostatnie życie ponieważ mają coraz droższy gaz , prąd, benzynę, produkty spożywcze, raty, kredyty a w takim obrocie sprawy ceny cały czas pozostają wysokie (czyli jak bredzimy że jest ok)
Natomiast jak podniesiemy stopy to gospodarka pogrąża się w recesji (również) a za nią ceny benzyny. gazu usług, towarów, mieszkań domów samochodów wszytko tanieje.Dochodzi również tak jak w przypadku inflacji do dużego bezrobocia nawet 10% ale różnica jest taka że w tym momencie można być przekonanym że gospodarka odreaguje, ponieważ społeczeństwo nie będzie drenowane przez kosmiczne ceny spowodowane inflacją. Podsumowując inflacja tak czy inaczej doprowadzi do stagflacji a następnie do recesji i bezrobocia, ale ceny dalej będą drenować portfele natomiast recesja doprowadzi do bezrobocia ale ceny nie będą drenować
Questorius - @Questorius: 
Natomiast w tym filmie https://www.youtube.com/watch?v=yIV...
  • Odpowiedz
  • 0
@NowyStaryMirek:
Tak jak twierdziłem w tamtym czasie że wyląduję w ciężkiej recesji zdania na ten temat nie zmieniłem, nie ma żadnych przesłanek żeby sądzić że będzie inaczej, to tylko kwestia czasu

Mój post sprzed 2 tygodni:

Moje argumenty, że to nie wygląda dobrze, oraz aby nie słuchać ignorantów i nie kupować akcji na long term, nie dotykać żadnych etf-ów - to nie ten czas!!! Na #bitcoin też ostatnio naganiali a
  • Odpowiedz