Wpis z mikrobloga

@Eschios: A geolodzy coś jeszcze napisali?
Jak dla mnie zbyt dużo kasy musiałbyś wydać na roboty gruntowe, by się opłacało dom tam stawiać.
Same grunty niespoiste to też średniozagęszczone, ale może dla małego domku to by się nadało.
  • Odpowiedz
@Eschios: Nie no @JanuszPDM ma trochę racji, bo w Polsce się stawia tak domy na takim gruncie. Tym bardziej, że żwir w glinie tam masz. Ale jak to będzie niewielki domek, to powinno wytrzymać.

A stoją tam jakieś stare domy w pobliżu?
  • Odpowiedz
@Chrystus: @Eschios Stawia się spokojnie domy jednorodzinne w gorszym ludzie stawiają. Wody nie ma do 4 metrów co już jest sukcesem. Tu masz _proste" warunki jak domek to "1 kategoria geotechniczna".

MIESZAĆ BETON!
  • Odpowiedz
są tu jakieś redflagi pod budowę domu?


@Eschios: W 2010 roku (zgodnie z rysunkiem SUiKZP) w pobliżu była projektowana: droga klasy GP, obwodnica kolejowa i gazociąg wysokiego ciśnienia (pytanie na ile to aktualne). Na rysunku w tym rejonie zaznaczono też stefę "W III" ograniczonej ochrony archeologiczno-konserwatorskiej.
  • Odpowiedz
@Eschios: glina ilasta i il. Niby tpl'ki. Ale trzeba się trochę zatroszczyć o te grunty na etapie prac ziemnych i później, bo są wrażliwe na wszelkie zmiany wilgotności. Na etapie eksploatacji nawet takie #!$%@? jak sadzenie drzewa które wyciągnie wodę czy odprowadzenie deszczówki z dachu potrafi zaburzyć stan równowagi i wywalić fundament od ekspandujacego iłu. A, w kwestii wrażliwości, przy fundamentach pamiętaj o przemarzaniu gruntów. Są lepsze grunty w świecie,
  • Odpowiedz
@Eschios: jak mirki wyżej napisali to utwierdzę Cię w informacjach. Grunty masz dobre. Co prawda pierwsza warstwa gliny lepiej jakby miała Il=0.2 ale myślę, że to co jest będzie ok. Tymbardziej, że masz w okolicach Szczecina 0.8 głebokości przemarzania więc zaraz wejdziesz posadowieniem w lepszy Il. Twardoplastyczny więc elegancko. Jest zapisany jako wilgotny więc tutaj masz ewentualny red flag przy wykopach. Najlepiej fundamenty rób w okresie bezdeszczowym i chroń przed
  • Odpowiedz
@JanuszPDM: prostych warunków tutaj nie ma
@Chrystus: co ty masz do spoistych tpl gruntów? nie takie rzeczy się posadawia ( ͡° ͜ʖ ͡°) zwrócić tylko uwagę na wysadzinowość (chociaż poziom przemarzania w Redlicy jest chyba dosyć płytki, nie chce mi się normy otwierać ale Ip nie sięgnie na 1,40). Zresztą i tak tutaj wody nie widzę. Lać beton.

wołam też OP @Eschios
  • Odpowiedz