Wpis z mikrobloga

Mam bardzo niestandardowy problem z pralką, mianowicie śmierdzi z niej, ale nie z bębna, szuflady, czy odpływu, ale konkretnie z środka (tam gdzie jest sterownik i cała elektronika. (Zaznaczone na zdj)
Po rozkręceniu górnej klapy wszystko wygląda jak od nowości (pralka ma 5 lat, ale w mieszkaniu jestem od pol roku).
Ktoś miał podobny problem i wie jak to rozwiązać? Smród na podobieństwo brudnej ściery
#pralka #elektronika #lazienka #pytaniedoeksperta #pytanie
Leosiaa - Mam bardzo niestandardowy problem z pralką, mianowicie śmierdzi z niej, ale...

źródło: obraz_2024-07-17_003315120

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Leosiaa: bęben od zewnętrznej strony pewnie masz w grzybie, weź butle octu, wlej i ustaw program na najwyższą temperaturę od razu kamienia się pozbędziesz
  • Odpowiedz
  • 0
@lubaxd: @magdalena-gaska czyscilem kilka razy beben roznymi specyfikami (ocet, kwasek cytrynowy, tabletki do zmywarki) i w środku jest ok. Tylko coś #!$%@?, zwłaszcza teraz jak skończyłem pranie
@lubaxd jak od zewnętrznej strony? po odkręceniu góry nie widać raczej grzyba no i chyba tam nie występuje za bardzo bo nie ma skad
  • Odpowiedz
@Leosiaa: a ta górna pokrywa - skoro ją już zdejmowałeś - to jest jednolity plastik (z "plastrem miodu" od spodu dla zwiększenia sztywności) czy płyta pilśniowa/wiórowa/sklejka? Bo bywa różnie - a jak to nie plastik, to pewnie nasiąkła kiedyś, i teraz w niej rośnie wewnątrz ...
  • Odpowiedz