Wpis z mikrobloga

Na #xtb istnieje promocja, że przez pierwsze 90 dni od zawarcia umowy wolne środki są oprocentowane na 6% w PLN (jestem nowym klientem). Na początku sierpnia planuje założyć krótkoterminową lokatę w swoim banku na 4.25%.
Czy w związku z tym bardziej opłaca mi się przenieść oszczędności na xtb na te ponad 2 miesiące?

Może moje pytanie wydaję się głupie, ale ciężko mi w to uwierzyć, że to jest tak korzystne i doszukuje się jakiś haczyków.
#oszczedzanie #lokaty #gielda
Arlekin29 - Na #xtb istnieje promocja, że przez pierwsze 90 dni od zawarcia umowy wol...

źródło: Screenshot_2024-07-16-21-30-29-84_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Arlekin29: tak to działa, tylko nie wiem czy środki w xtb są objęte bankowym funduszem gwarancyjnym. Są teraz promocje w bankach dla nowych klientów na konta oszczędnościowe 7% (co prawda kilka miesięcy, ale są)
  • Odpowiedz
Może moje pytanie wydaję się głupie, ale ciężko mi w to uwierzyć, że to jest tak korzystne i doszukuje się jakiś haczyków.


@Arlekin29: Haczyk jest taki, że jak coś puści z dyscypliną, to pojdziesz w tango u brokera z grubszą kasą niz planowałeś. Kasa wystawiana na ryzyko powinna być odseparowana od kasy niewystawianej na ryzyko.
  • Odpowiedz
  • 3
@DJ007: też nad tym myślałem, i na wszelki wypadek od razu usunąłem wszystko co ma w nazwie cfd z ulubionych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
a najlepiej to w sumie odinstalować aplikację i korzystać tylko z xtb na kompie
  • Odpowiedz
@Arlekin29: nie ma tam żadnego haczyka, ale 90 dni szybko mina i zostajesz z 2%.
Dużo lepsze warunki ma t212 bo masz cały czas 6% dla pln i 5.1% dla dolara z odsuniętym podatkiem belki do nowego roku, wiec defakto to oprocentowanie wychodzi wyżej - w granicach 6.4% bo podatek belki może dalej pracować.
derecki - @Arlekin29: nie ma tam żadnego haczyka, ale 90 dni szybko mina i zostajesz ...

źródło: IMG_2879

Pobierz
  • Odpowiedz
@Arlekin29: oni nie są głupi. Dają oprocentowanie bo wiedzą że mało kto wytrzyma i zostawi te środki żeby leżały, tylko właduje wszystko po same jaja w przypływie emocji. Mam kolegę co miał zacząć robić poduszkę finansową w obligacjach skarbowych, ostatecznie wpłacił 10k które miało iść na obligacje na XTB "żeby sobie powoli rosło" i l...już wszystko #!$%@?ł w akcje w ciągu 2 miesięcy xD i teraz wszystkie swoje pieniądze ma
  • Odpowiedz