Wpis z mikrobloga

@MathiasRaven: Mieszkam na Żegrzu, tez z wtórnego, zaraz przy górnym tarasie.

Wszystko zależy gdzie będziesz miał mieszkanie. Pod siebie szukałem takiego, aby nie było problemów z parkowaniem, ze sklepem pod nosem, a także szybkim dostępem do tramwaju (mam dosłownie 2 minuty do przystanku). Zależało mi też na łatwym dojeździe do M1, kina, pracy którą mam niedaleko. Myslę, że te warunki są w miare proste do spełnienia wszędzie poza centrum, więc
  • Odpowiedz
@MathiasRaven: a na czym Ci w ogóle zależy w kwestii mieszkania?

Dojazd do centrum, dobry wyjazd autem z miasta, względna cisza na osiedlu? Nie ma okolicy idealnej, więc dla jednego najlepsze będą Winogrady, a dla kogoś innego Rataje
  • Odpowiedz
@MathiasRaven: najlepiej szukać mieszkania po tej strony rzeki gdzie planujesz mieć swoje centrum życiowe, czyli pracę, żłobki, przedszkola, szkole czy co tam potrzebujesz od życia. Mosty to zawsze wąskie gardło komunikacyjne, no i w najbliższych latach główne (chrobrego i jadwigi) mają być remontowane, więc pewnie wrócimy do komunikacyjnego paraliżu.
W każdej dzielnicy są dobre i mniej dobre miejsca i nie ma uniwersalnej metody na wybór. Rozpisz czego oczekujesz to będzie
  • Odpowiedz