Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy średni dom w stanie "pod klucz" z wyposażeniem + ogrodem w sensownej lokalizacji to dziś wydatek minimum 1M złotych?

Działka budowlana: 30,000 zł * 10 arów = 300,000 zł
Dom w stanie pod klucz: 6,000 zł * 100 mkw = 600,000 zł
Zagospodarowanie ogrodu i podjazdu: 50,000 zł
Meble i sprzęty: 50,000 zł

Z drugiej strony, w tej samej cenie 1M zł dostaje się nowe, wykończone pod klucz i wyposażone mieszkanie 75 mkw z miejscem parkingowym i komórką - czyli 25% powierzchni mniej z mniejszym poziomem prywatności/większym poziomem zależności od sąsiadów i bez własnej przestrzeni na zewnątrz (choć koszty utrzymania niższe). W obu przypadkach idzie się załamać tymi cenami...

:( #dom #domy #mieszkanie #mieszkania #budownictwo #budowlanka #nieruchomosci



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy średni dom w stanie "pod klucz" z wyposaż...

źródło: 78GwogZeJUt8gBDUMqSLSVzs3uY34mLT2Y6IT6X5CMTinKJHRGFL0T6VZfr1_mikrodom-01jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a co to jest "sensowna lokalizacja"? Bo za 1M to sobie zbudujesz dom w takim miejscu, że samochód stanie się twoim drugim domem, a za tę samą kwotę możesz kupić mieszkanie w dobrze lub bardzo dobrze, zależnie od miasta, skomunikowanym miejscu. Kwestia, czy pracujesz w mieście i czy masz dzieci - jak "nie" i "nie", to wywalone na komunikację, ale wtedy w sumie możesz też wyprowadzić się do środka
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Koncze dom. Za najprostszą chatę jaką można sobie wyobrazic z dwuspadowym dachem na gotowo myślę dzisiaj musialbys położyć z 800k bez pracy samemu ale zlecając w konkursie ofert. Mój dom jest znacznie większy i mocno zaawansowany, ale mam bardzo dobre rozeznanie. Myślę, że aktualnie najlepsze na świętym tagu. Generalny to z 900k by krzyknął za standardowy, prosty dom. Mówimy o cenie do wprowadzenia czyli nie ze deweloperski, tylko pod
  • Odpowiedz