Wpis z mikrobloga

W ogóle, pragnę zauważyć jedną rzecz. Kol. @sildenafil rzucił się do panicznej obrony pisowskiego przestępcy, tj.: posła Marcina Romanowskiego. Wg niego, a także pisowskich polityków, nie powinien zostać zatrzymany, ponieważ chroni go immunitet funkcjonariusza Rady Europy (tak, jest, bo jest zastępcą delegowanego do tego gremium).
Rzuciłem więc okiem na to, co mówi odpowiedni akt prawny, a mianowicie Porozumienie ogólne w sprawie przywilejów i immunitetów Rady Europy - Protokół dodatkowy do Porozumienia ogólnego:

Artykuł 18

Funkcjonariusze Rady Europy:

(a) korzystają z immunitetu jurysdykcyjnego w odniesieniu do wszelkich czynności, w tym wypowiedzi ustnych lub pisemnych, dokonanych przez nich w charakterze urzędowym i w granicach ich kompetencji;


Czyli po pierwsze, ten immunitet dotyczy tylko określonych sytuacji, a po drugie, Romanowski jest wprost oskarżony o przekroczenie kompetencji, czyli, jak rozumiem, nie korzysta z immunitetu jurysdykcyjnego w odniesieniu do wszelkich czynności [...] dokonanych przez nich w charakterze urzędowym i w granicach ich kompetencji.

https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/porozumienie-ogolne-w-sprawie-przywilejow-i-immunitetow-rady-europy-16893726

#4konserwy #neuropa #polityka #bekazpisu
  • 21
  • Odpowiedz
@M4rcinS: do niczego się nie rzuciłem - uwagę jak zwykle w takich sprawach zwracam na sposób traktowania zatrzymanego przez służby. I standardowo mamy: poniżanie, ośmieszanie i gnębienie. Wiem, że oskarżony o poważne przestępstwa nie budzi współczucia u większości ludzi, ale ja nie jestem w większości.

Monitorowanie tego typu spraw jest bardzo istotne, bo one są nagłaśniane i dokładnie obserwowane. I są naświetleniem tego, jak traktowani są zwykli ludzie podczas zatrzymań
  • Odpowiedz
@sildenafil: No i przy tym kłamiesz. Rozebranie do naga i przysiady w obecności funkcjonariuszy tej samej płci co zatrzymany to norma w Polsce. I albo ze swojej niewiedzy, albo z celowej manipulacji porównujesz zatrzymanego R. (zrzucał majty przy innych chłopach) do zatrzymanej działaczki opozycji (która nie tylko była zmuszona do rozebrania się przy chłopach, ale także była pod pozorem przeszukania napastowana seksualnie poprzez m. in. wprowadzenie do pochwy i odbytu
  • Odpowiedz
@sildenafil Widzę mam cię na czarno nie bez powodu pokemonie. Te swoje usprawiedliwianie, jaki ty jesteś obiektywny, wsadz sobie wiadomo gdzie ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
  • Odpowiedz
Rozebranie do naga i przysiady w obecności funkcjonariuszy tej samej płci co zatrzymany to norma w Polsce.


@Filipterka25: No właśnie o tym piszę. Niemal każdy zatrzymywany jest tak traktowany, a celem jest poniżenie i ośmieszenie. Wiele osób psychicznie sobie nie radzi z takim potraktowaniem i potem szybciej się załamuje, co jest bardzo dobre dla śledczego prowadzącego. Potocznie określa się to jako "metody białoruskie"

Więc nigdzie nie napisałem, że potratkowali tak tylko Romanowskiego. Przy Romanowskim były po prostu kamery i szereg adwokatów, przy losowym sebku zgarniętego z ławki w parku nie ma nikogo. A jest o traktowany dokładnie tak samo, a może i
  • Odpowiedz
@bacaa90: chyba najbardziej znana postać, która przeszła takie traktowanie i opisywała jak zmuszenie do rozebrania się i wykonywania poleceń w takim stanie wpływa na psychikę. Być może są osoby z silną psychiką, których to nie obejdzie. Ale jednak taka forma dehumanizacji jest znana i szeroko analizowana w kronikach praw człowieka. Nie bez powodu np. w rosyjskich obozach jenieckich pozbawia się jeńców ubrania. I tym powodem nie jest zapewnienie bezpieczeństwa.
sildenafil - @bacaa90: chyba najbardziej znana postać, która przeszła takie traktowan...

źródło: Pani Joanna

Pobierz
  • Odpowiedz
chyba najbardziej znana postać, która przeszła takie traktowanie i opisywała jak zmuszenie do rozebrania się i wykonywania poleceń w takim stanie wpływa na psychikę.


@sildenafil: No i znowu pomijasz "drobne" szczegóły różniąca Romanowskiego (procedurę wykonano poprawnie) z sytuacją tej kobity (procedurę wykonano BARDZO niepoprawnie).
  • Odpowiedz
@Filipterka25: obie procedury wykonano niepoprawnie. Zmuszanie kogoś do rozbierania się do naga, ośmieszanie, wydawanie poleceń i to w jego własnym mieszkaniu to jest zwyrolstwo, które nie powinno być legalne w państwie prawa
  • Odpowiedz
@Filipterka25: nie silniczku, zawsze mi to przeszkadzało, pisałem o tym juz kilka lat temu.

A to, że procedura jest ściśle opisana i że jej twórcy padają jej ofiarą nie zmienia faktu, że procedura jest zła. W sumie Ty jako przeciwnik PiSu nie powinieneś popierać procedur przez nich tworzonych chyba
  • Odpowiedz
@M4rcinS: chłop chyba nigdy słowa prawdy nie napisał a ty się Dziwisz że tak jak zawsze broni pisowcow? xD
Przecież względem pisowca nie można prawidłowo wykonać procedur bo to skandal, gnębienie i poniżanie, sytuacja ma się zupełnie inaczej w przypadku kogoś spoza konfedepisu, wtedy wszytko jest ok, nawet jak procedury są łamane.
Dokładnie jak przy jego lamentach a propos zmiany definicji gwałtu, ale już przy paszkwilu wsieci nie miał problemu
  • Odpowiedz
@M4rcinS jesteś tu 14 lat i jeszcze się nie zorientowałeś, że content sildenafila to pokazywanie jak pokrzywdzeni są we wszystkim faceci i jak mają źle? Lewaków rozebranych do naga tak samo by bronił jeśli by byli facetami.
  • Odpowiedz