Wpis z mikrobloga

Ponad połowa roku za nami. Poza Final Fantasy VII Rebirth, Stellar Blade i dodatkiem do Elden Ringa nie wyszła żadna dobra, duża i ciekawa gra. Większość to średniaki albo crap, albo przygody na jeden wieczór jak Senua's Saga: Hellblade II. Takiego sezonu ogórkowego to nie pamiętam już dawno. Może przynajmniej końcówka roku będzie mocarna. Najbardziej czekam na Awoved. A jak u was?

#pcmasterrace #gry
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZanZani: Miesiąc w miesiąc oczekujesz produkcji AAA na 100H godzin? Rozumiem, że wszystko z poprzednich 30+ lat już skończone? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
@L3gion: Jeśli uważasz że 2 produkcje AAA na pół roku to dobra ilość (a raczej jedna bo Stellar Blade to tylko dla konsolowców) to nie mamy o czym rozmawiać.
  • Odpowiedz
@ZanZani: Przyzwyczaj się, że produkcja nowych gier będzie zajmowała coraz więcej czasu, i że będą wydawane w coraz dłuższych odstępach ¯\(ツ)/¯ Poza tym kwitnie rynek indie czy gier segmentu AA / B, życie jest zbyt krótkie, by napychać ryjec tylko AAA.
  • Odpowiedz
  • 0
@L3gion: Z grami indie jest ten problem, że ciekawych produkcji tam niewiele wychodzi. Większość to klony samych siebie. Ciągłe produkowanie platformówek, wtórnych metroidvani, city builderów, roguelików, symulatorów, horrorów itp. Fajnie że teraz powstaje dużo boomer shooterów, bo jestem ich odbiorcą, ale wybór ciekawych produkcji indie nie powala, bo większość to nie gry dla mnie.
  • Odpowiedz
@ZanZani: Nie, dlaczego? PoE 1 nadal zostaje i będzie rozwijane, a druga kwestia, że doświadczenie nabyte w PoE 1 da mi dużo w PoE 2. Uprzedzajac pytanie czy nie szkoda mi mtxow i wydanych pieniedzy to wszystko z poe 1 co kupiles przechodzi do poe 2
  • Odpowiedz
@ZanZani: druga cześć 2024 zapowiada się lepiej. W sierpniu Star Wars Outlaws, potem Stalker (o ile nie przesuną a to bardzo możliwe), nowy Asasayn, może Silent Hill 2, Wukong, symulator Henryka 2, Indiana Jones, Avowed, Dragon Age
  • Odpowiedz
  • 0
@Rooofie: jeśli przynajmniej 2 z tych tytułów okażą się 8/10 to będzie bardzo dobrze. A na razie Silent Hill i Dragon Age zapowiadają się na crapy. Zobaczymy jak reszta
  • Odpowiedz
  • 0
@ReeceWithouterpoon: btw. japończycy mają jakąś taką manierę robienia przeładowanych po brzegi contentem gier, co gorsza, z odtwórczym, generycznym gameplay. Serie takie jak Final Fantasy czy Yakuza wydają się takimi właśnie grami. Nie wiem na 100% bo nie grałem, ale z tego co się interesowałem to właśnie takie serie. Tym bardziej Yakuza która często jest na kilkadziesiąt godizn, ale aktywności poboczne #!$%@?ą ją do tych 100h+
  • Odpowiedz