Wpis z mikrobloga

Minął 24. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wypadków śmiertelnych w których zginęło 5 osób.

132 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
139 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
13 osób zmarło w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 145 wypadkach zginęły w sumie 152 osoby.

W poprzednim roku statystyki po 24. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
11 wypadków / 12 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby
133 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
143 ofiary śmiertelne w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
358 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
7.089 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

66 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
1.736 wypadków drogowych od początku wakacji

92 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
1.953 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
3 utonięcia w ciągu ostatniej doby
60 utonięć od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 24. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miało miejsce 5 wyp...

źródło: 1-411243-36

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
  • 31
Odnośnie wypadku numer 5: Starszy sierżant Dawid Łaszcz, oficer prasowy policji w Bytowie, przekazał później, że do wypadku doszło podczas wyprzedzania przez kierowcę landa rovera, który "prawdopodobnie uderzył bokiem w opla zafirę". Kierowca land rovera nie odniósł obrażeń. Nie było podstaw do zatrzymania go, nie jest też formalnie uznany za sprawcę wypadku. Tutaj
  • Odpowiedz
Ale trafiłem, aż zgłosił xD
Mógł mieć na tyle odwagi żeby chociaż napisać że 9 letnia dziewczynka nie żyje, a chłopiec walczy o życie bo drzewko stoi przy drodze i dzięki temu mamy mniej patologi na drogach.
openordie - Ale trafiłem, aż zgłosił xD
Mógł mieć na tyle odwagi żeby chociaż napisać...

źródło: 1000014893

Pobierz
  • Odpowiedz
Kierowca land rovera nie odniósł obrażeń. Nie było podstaw do zatrzymania go, nie jest też formalnie uznany za sprawcę wypadku.

@Salido: Czyżby drugi Majtczak? Policja już zaczęła tuszować sprawę?
  • Odpowiedz
5. Jest jeszcze opcja, że Zafira chciała wyprzedzić pojazd przed nią i nie zauważyła, że Land Rover wcześniej zaczął wyprzedzać. Doszło do zahaczenia i wylądowania na drzewie. Niestety często dochodzi do sytuacji gdy wyprzedzany nie patrzy w lusterka.
  • Odpowiedz
@Salido: 6 godzin temu przejeżdżaliśmy obok wypadku, samochód w rowie, policja, karetka, ciekawe czy umiesz to jutro w materiale bo w dzisiejszym nie widzę, nie kojarzę wypisdowa gdzie to było
  • Odpowiedz
@szyps: @klawiszs ja też już się zgubiłem

Zastępczyni prokuratora rejonowego w Miastku poinformowała w poniedziałek, że według wstępnych ustaleń kierowca land rovera z nieustalonych przyczyn zaczepił o inne auto. Postępowanie najprawdopodobniej będzie prowadzone w kierunku spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Nikt nie został zatrzymany, nikt nie usłyszał zarzutów. Toczy się postępowanie, które ma wyjaśnić, co dokładnie się stało.
  • Odpowiedz
@Salido Bardzo, bardzo ciekawe statystyki. Szokuje ilość wypadów śmiertelnych gdzie ktoś wjechał w drzewo, szokuje liczba dzbanów gdzie jest niewłaściwe wyprzedzanie lub prędkość, szokuje liczba śmierci motocyklistów (30) i rowerzystów (14)w porównaniu do poruszających się samochodami (83).
Przecież urzędy, ministerstwo, policjaa dokładniejsze dane i jak widać z tym nic nie zrobi.
  • Odpowiedz
@Salido:

59-letni kierujący Hondą CRV nie dostosował prędkości i na łuku drogi stracił panowanie na samochodem. W wyniku tego zjechał na pobocze, a następnie uderzył w drzewo


Jak można, jadąc z przepisową prędkością stracić panowanie nad autem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
szokuje liczba śmierci motocyklistów (30) i rowerzystów (14) w porównaniu do poruszających się samochodami (83).

@ErroL: Mnie nie szokuje, bo rowerzyści i motocykliści nie są chronieni przez 2 tony blachy i poduszki powietrzne. Trzeba by znaleźć statystyki wszystkich wypadków, nie tylko śmiertelnych, i sprawdzić w ilu % przypadków poszkodowani kierowcy, motocykliści i rowerzyści ginęli.
  • Odpowiedz