Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie dotyczące studiów. Rozważam pójście na Inżynierię Mechatroniczną lub Elektronikę i Telekomunikację na AGH. Oba te kierunki są w sferze moich zainteresowań. Od mechatroniki odstraszają mnie opinie o WIMIR-ze. Z drugiej strony słyszałem opinie, że na EiT jest bardzo ciężko, szczególnie na przedmiotach stricte elektronicznych. Co wy radzilibyście?
#studia #agh #eit #wimir
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krocie-hajzu: zastanów się czego oczekujesz od pracy po skończeniu studiów. Jeśli chcesz siedzieć na dupie i kodować to lepiej idz na EiT. Jeżeli wolisz maszyny, delegacje, montaż to idź na mechatronikę. Na każdym kierunku (nie tylko Mechatronice czy EiTcie) jest jakiś uber ciężki przedmiot do odsiewania na 1 czy 2 semestrze, także tym się nie kieruj. WIMiR dodatkowo oprócz ciężkości merytorycznej jest wyjątkowo ciężki psychicznie (dużo utrudniania życia z dupy
  • Odpowiedz
@krocie-hajzu: jestem właśnie po pierwszym roku EiT, no i rzeczywiście bywa momentami trudno, ale jeśli jesteś zainteresowany tematyką i po prostu regularnie się przygotowujesz, to powinno być bezproblemowo. Warto też wiedzieć wcześniej, że eit przez pierwsze dwa lata to głównie elektronika, a dopiero potem zaczyna się robić więcej przedmiotów typowo telekomunikacyjnych. Mi się ogólnie mega podoba kierunek, choć jest wiele osób którym to po prostu nie siadło, albo rzeczywiście poziom
  • Odpowiedz
@krocie-hajzu: Absolwent eit na agh here i ogólnie to całkiem do przeżycia. Są przedmioty wycinające całkiem sporą część studentów (Teoria Obwodów, Analogowe Układy Elektroniczne, i jeszcze dwa z dziedziny tele, których nazw nie pamiętam) ale to pewnie na każdym kierunku takie są. Ogólnie to jeśli masz łeb na karku to dasz radę i nie mówię tu o konieczności kucia wszystkiego na pamięć po nocach, tylko takie zdroworozsądkowe podejście (czasem troche
  • Odpowiedz
@ahmed-bombowiec: Z tego co wiem to po tym kierunku możesz wskoczyć w:
- klepanie kodu w wysokopoziomowym języku (jakieś webowki, java, js, .net), zarobki łatwo sprawdzić na różnych justjoinit itp, chociaż teraz dla juniorów ciężki czas
- projektowanie elektroniki i układów scalonych - wysoki próg wejścia, trzeba naprawdę się w tym orientować. Na studiach jest kilka przedmiotów, które mogą pomóc. Zarobków nie znam, ale jak kończyłem studia to dla juniorów
  • Odpowiedz
@Skayer: A tych sieci protokolow itd jest wystarczajaco zeby ogarnac podstawy do cybersec? Soedzialem juz w tym troche ale nie chce stricte na 1 stopnia isc bo to podobno strata czasu wole ogarnac podstawy na innym kierunku i sie doksztalcic... A ogolnie rzecz biorac praca jest pewna czy ciezko znalezc w uczciwych pieniadzach robote w krakowie po eit?
  • Odpowiedz