Wpis z mikrobloga

#codziennaafrica #totoafrica #contentnadzis #dziendobry

Dzień dobry - 14 lipca 2024, jest to 196 dzień roku.

Imieniny Bonawentury, Damiana, Dobrogosta, Franciszka, Izabeli, Kamila, Kosmy, Marcelego, Marcelina, Marceliny, Ulryka, Ulryki - życzymy zdrówka ()!

Obecnie w Afryce w mieście Bangui mamy 22°C, Słońce wstało o 07:41 a zajdzie 20:02. Dla porównania w Poznaniu jest 17.8°C, a Słonko będzie z nami od 04:48 aż do 21:08.

Cytat na dziś: Ze swej natury chciwość i pragnienie posiadania charakteryzują się nieograniczonością. Potrzeby fizjologiczne są z natury ograniczone. Możemy być trochę głodni lub bardzo głodni, ale w pewnym momencie jesteśmy syci. Dotyczy to również seksualności; dotyczy to wszystkich potrzeb fizycznych. Tymczasem socjoekonomiczne zasady rządzące naszym społeczeństwem wytworzyły system, pozwalający się utrzymać, czerpać niezbędne zyski, a także stale wytwarzający nowe potrzeby. Jeśli mam samochód, chcę mieć dwa; kiedy mam mały samochód, chcę mieć duży; a kiedy już go mam, chce mieć jacht, a później nawet samolot.Niech spadną deszcze! (o) !

Wszystkim odwiedzającym, a w szczególności plusującym, życzymy udanego dnia - do zobaczenia już jutro.
Tymczasem czas na Toto (o)

@Dziesion: @Jurgen_Van_Beethoven: @wynalazek_one: @buczubuczu: @Dioddy: @bolorollo: @shitty_support: @slabehaslo: @Wejszlo: @mobutu2: @Hansim33: @Pjotsze: @cybulion: @skibi: @KKK1987: @serniczekwiedensky: @reyley: @K00tek: @Marinero1: @wrednyroman:
iblesstherainsdowninafrica - #codziennaafrica #totoafrica #contentnadzis #dziendobry ...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem, udanego dzionka, pysznej herbatki życzę :)

Dzisiaj ciekawe imieniny.
Bonawentura – imię męskie pochodzenia włoskiego, prawdopodobnie sztuczne imię klasztorne. Wywodzi się od słów bona vantura oznaczającego „dobry los”. Imię pierwszy raz użyte przez św. Bonawenturę, ucznia św. Franciszka z Asyżu. Ze względu na końcówkę a imię to czasami jest błędnie postrzegane jako imię żeńskie.
  • Odpowiedz