Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #budownictwo #pytaniedoeksperta Cześć. Powiedzcie mi prosze jak najlepiej zaizolować styropianem (od wewnątrz) garaż blaszany. Konstrukcja garazu z profili 40x40. Jaka grubość styropianu zastosować? Jak dam 40mm i na to OSB to będzie dobrze? Czy lepiej 30mm i 10m przerwy od blachy? O czym jeszcze pamiętać? Gdzieś doczytałem o dodatkowej paraizolacji folia.. Czy to faktycznie istotne? Garaż położony na wylewce betonowej ok 15cm (odizolowanej od gruntu folia)
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@bb89 No nie wiem właśnie. Dlatego ten wpis.. Czy styropian ma dolegać do blachy czy nie. Czy ma być folia dodatkowo czy nie.. Licze na pomoc experta
  • Odpowiedz
@kamol999: sąsiad se tak blaszaka ocieplił, styropian na pianoklej i obrobił klej/siatka. Jeszcze sobie w środku w połowie ścianę postawił i drzwi zamontował. Fajna meta na wódeczkę, polecam
  • Odpowiedz
@kamol999 tak jak wspomniał @Capshov to fizycznie nie może inaczej działać, styropian musi być po zewnętrznej stronie, ja bym podjechał do jakiejś sensownej hurtowni budowlanej i spróbował podpytać jak to zrobić dobrze
  • Odpowiedz
  • 0
@Capshov a w jaki sposób wilgotne powietrze przedostanie się do blachy skoro styropian będzie na całej powierzchni przylegał? Tym bardziej po zastosowany foli paraizolacyjnej..🤔 Powietrze zawarte w styropianie nie jest w stanie się z niego wydostać a jak się uszczelni pianka i folia i OSB to chyba nie ma jak do blachy od wewnątrz dostać się powietrze.. Myle się?
  • Odpowiedz
  • 0
@Capshov Racja. Czyli teoretycznie skraplac się będzie mogło tylko to powietrze znajdujące się w przestrzeniach przetloczenia blachy. Tylko czy jakby zamknąć pianka te przetłoczenia to te komory z zamkniętym powietrzem nie będą działać jako dodatkowa izolacja?🤔
  • Odpowiedz
@kamol999 nie wiem, ale są blachy pokryte filcem specjalnym. Czy czymś takim. I one niby powodują że się nie skrapla. Ale nie testowałem bo blaszak i tak rozbieram
  • Odpowiedz