Wpis z mikrobloga

#autocasco #ac #ubezpieczenia #warta #uniqa
Jak należy rozumieć definicję wyposażenia dodatkowego w przypadku ubezpieczenia AC? Czy chodzi tylko o te elementy wyposażenia, które zostały zamontowane już po wyprodukowaniu pojazdu, czy chodzi też o te elementy wyposażenia do których trzeba było dopłacić przy konfigurowaniu samochodu?

Przykład: W samochodzie mam aktywny tempomat, który nie jest montowany standardowo, ale dopłaciłem do niego i został zamontowany na etapie produkcji samochodu. Jest to wyposażenie standardowe, czy dodatkowe?

Poniżej fragmenty OWU kilku ubezpieczycieli, które budzą moje wątpliwości:

Ergo Hestia:

Przedmiot ubezpieczenia: pojazd z wyposażeniem podstawowym

Co to jest właściwie wyposażenie standardowe? Czy aktywny tempomat z mojego przykładu wchodzi w jego skład czy nie?

Warta:

WARTA nie odpowiada za szkody: ... powstałe w wyposażeniu pojazdu innym niż określone w §2 ust. 19, ...

§2 ust. 19:

Wyposażenie pojazdu – sprzęt i urządzenia stanowiące standardowe wyposażenie danego modelu pojazdu oraz inne wyposażenie wymienione w dokumencie ubezpieczenia i uwzględnione w wycenie wartości pojazdu wg systemu Info-Ekspert lub innego systemu wskazanego w umowie ubezpieczenia.


Czy dobrze myślę, że jeśli w umowie ubezpiecznia nie będę miał informacji, że moje auto jest wyposażone w aktywny tempomat, to Warta nie zapłaci za jego naprawę po wypadku? Problem z tym jest taki, że podczas składania wniosku on-line nie da się w ogóle dodać informacji o wyposażeniu dodatkowym, a agenci nie dysponują pełną listą opcji wyposażenia danego modelu.

Uniqa:

wyposażenie dodatkowe – wskazane przez Ciebie we wniosku o zawarcie umowy ubezpieczenia urządzenia, które nie są montowane standardowo przez producenta samochodu w warunkach montażu fabrycznego lub generalnego importera samochodu do Polski, których demontaż nie jest możliwy bez użycia narzędzi mechanicznych;


Tutaj podobnie jak w przypadku Warty formularze internetowe nie pozwalają wybrać wyposażenia dodatkowego.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach