Wpis z mikrobloga

@hyatt drogie bo do fotowoltaiki i mc4. A to dość specyficzne konektory, i jeszcze nie ma pierdyliona narzędzi naprodukowanych do tego, to cena X4

A same "kamienie" szczeki zaciskające są potrzebne zupełnie różne, do różnych typów złącz. Inaczej się złączkę zniszczy używając złej geometrii zaciskania.

Szukaj jednej zaciskarki (rączki) z kompletem wymiennych szczęk różnych typów. Całkiem przyzwoite amatorskie rączki da się kupić koło 50zl (plus potem kilka zł za komplet szczęk
  • Odpowiedz
@hyatt:
Ja mam tą tylko jeszcze z wymiennymi matrycami:
https://allegro.pl/oferta/zaciskarka-praska-konektorow-nieizolowanych-kabli-szczypce-zaciskow-14467949606

i nie wiem czy jest sens dopłacać za tą NEO, zbudowałem całą instalację elektryczną w kamperze i są wystarczające. Znaczy wystarczające do podstawowych konektorów uzywanych w 80% przypadkow czyli konektorow oczkowych i wsuwek. Potrzebujesz tak naprawdę właśnie tą matrycę podstawową która jest w tej twojej i tej z mojego linku, dodatkowych matryc nigdy nie uzylem, wiec mysle ze sa zbedne, ale jak znajdziesz tanią z dodatkowymi matrycami to bierz, zawsze bedzie ten efekt wow tyle matryc, ale super zestaw, wszystko
  • Odpowiedz