Wpis z mikrobloga

Z dedykacją dla uśmiechnętych i fajnych.

Przecierałem oczy ze zdumienia, gdy jakiś czas temu zobaczyłem, jak Polska Uśmiechnięta™ na wykopie rozpływa się nad mecenasem Giertychem, doceniając jego polityczny kunszt we wprowadzaniu demokracji i bezwzględnym rozprawianiu się z pisiorami. Uśmiechnięci niechętnie wspominają przeszłość swojego guru, bo najważniejsze, że pisiorów dupa – tyle wystarczy, żeby rozgrzeszyć pana mecenasa.
¯_(ツ)_/¯
Albo po prostu o niej niewiedzą, zważywszy, że większość użytkowników to dziatwa o niezbyt lotnym umyśle. Szczęśliwie się składa, że Jan Śpiewak w skondensowanej formie podsunowal polityczną karierę Romana Giertycha.

- prezes nacjonalistycznej Młodzieży Wszechpolskiej (1989-94)
- w 2001 r. partia Giertycha LPR dostaje się do sejmu. Prawa ręka Giertycha Wojciech Wierzejski nazywa homoseksualistów pederastami, twierdzi, że środowisko gejów niemal w stu procentach pokrywa się że środowiskiem pedofilskim. Nawoływał do przemocy wobec uczestników marszu równości.
- w 2007 już jako minister edukacji domagał się zakazu aborcji i „propagandy homoseksualnej”
- w 2003 w wywiadzie dla „Vivy”: „homoseksualizm to choroba jak anoreksja”
- w 2007 na marszu życia i rodziny: „jestem tu po to, by przeciwstawić się wstrętnym pederastom”
- w 2007 podczas wystąpienia w sejmie: „homoseksualiści są jak faszyści i komuniści”
- w 2006 roku chciał wpisać zakaz aborcji do konstytucji
- domagał się wprowadzić małżeństwa bez możliwości rozwodów
- w 2002 roku prowadził kampanię przeciwko wejściu Polski do Unii Europejskiej
- w 2005 o Ojcu Rydzyku: „Ojciec Tadeusz Rydzyk na pewno jest osobą, której Order Orła Białego się należy”
- w 2005 weszło z ramienia LPR 12 członków Młodzieży Wszechpolskiej, w tym Krzysztof Bosak
- w 2006 zawiązuje koalicję z Jarosławem Kaczyńskim i Andrzejem Lepperem i zostaje ministrem edukacji i wicepremierem
- jako minister edukacji usunął Gombrowicza z listy lektur
- w 2009 wspominał, że jego drogi z PiS-em rozeszły się po tym jak Lech Kaczyński podpisał traktat lizboński, który pogłębiał integrację europejską. Mówił wówczas: „o ile przed tym faktem widziałem możliwość połączenia LPR-u z PiS-em, zostałbym wiceprezesem, po tym zdarzeniu stało się to kompletnie niemożliwe”
- w 2014
- chciał stworzyć listę stu pedałów polskiej polityki (2014)

#polityka #sejm #giertych #bekaztuska #bekazpo #neuropa #bekazprawakow
AlexBrown - Z dedykacją dla uśmiechnętych i fajnych. 

Przecierałem oczy ze zdumienia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach