Wpis z mikrobloga

Postawiłem babci lubuntu na bardzo starym laptopie z 2008r: Acer Extensa 5220, Core 2 Duo, 3GB RAM, 120 SSD. System działa bardzo w porządku ale babcia jest mocno akomputerowa. Używa tylko przeglądarki w autostarcie z 3 kartami(transmisja mszy w niedzielę na YT, zalogowanie na konto bankowe, lokalny portal informacyjny).

Czy aktualizacje systemu i przeglądarki chrome na lubuntu mogą być w pełni automatyczne, w tle? Co kilka miesięcy pojawia się komunikat, że chrome nie może się zaktualizować, wystarczy ręcznie zainstalować aktualizację w menadżerze muon ale ją to przerasta.

#laptopy #linux #it #informatyka
#komputery #pytanie
  • 26
  • Odpowiedz
@Kryspin013: chrome instalowałem ponierajac ze strony www tak jak w windowsie. Z tego co pamietam jedynie na chrome przeglądanie www na tym laptopie było w miarę wygodne i szybkie. Inne przeglądarki bardzo ładowały.

W te ustawienia aktualizacji wchodzę przez muon albo bezpośrednio przez software sources.

Ręczne zaktualizowanie wszystkiego w muon aktualizuje również chrome i nie ma potrzeby jej przeinstalowywania.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: chrome instalowałem ponierajac ze strony www tak jak w windowsie.


@niedasieukryc: dobra, nie wchodząc w szczegóły chrome dodaje repozytorium z chrome do systemu więc będzie się aktualizował sam wraz z aktualizacją paczek systemowych.

Przy włączonych autopoprawkach bezpieczeństwa powinien też wchodzić chrome.
  • Odpowiedz
@Kryspin013:

wyskoczył komunikat o dostępnych aktualizacjach, chrome się zaktualizował

Tylko pytanie czy można jeszcze coś zrobić aby to wszystko działo się w tle jak na Windowsie? Bez potrzeby kilkukrotnego potwierdzania i wpisywania hasła?
  • Odpowiedz