Wpis z mikrobloga

#ukraina #wojna

@robertkk wykłócał się dzisiaj ze mną o liczbę zabitych + ciężko rannych żołnierzy walczących na rzecz Rosji.

No i akurat Kurczak-Wolski wrzucił na twitterze podsumowanie tych strat :) Nawet propagandysta Kurczak podał cyfrę o prawie 2x mniejszą niż nasz Robercik ;))

Tutaj macie wpis naszego matołka:

https://wykop.pl/wpis/77183097/wiadomo-jaki-bedzie-special-na-600k-zabitych-i-cie

A tutaj macie wpis Kurczaka:

Przy czym moje 200 tys. zabitych + ciężko ranni może jest dość optymistycznym obrazem, bo opierałem się na analizach raczej wcześniejszych. A większe straty na froncie Rosjanie ponoszą w ostatnich miesiącach więc może teraz jest to 220 maksymalnie 240 tys. zabitych I CIĘŻKO RANNYCH (czyli takich, jak to definiuje Robert, urwane ręce, nogi itd. brak możliwości powrotu do walki).
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
Przeczytajcie też drugą część wpisu Kurczak na temat czasu szkolenia ukraińskiego żołnierza vs rosyjskiego.

No i w ramach kontekstu dodam, że Mateusz Lachowski ostatnio na X czy w którymś z wywiadów mówił, że wyposażenie indywidualne Rosjanina jest... LEPSZE niż Ukraińca.

Jeśli chodzi o morale i motywacje to już kwestia raczej płynna. Myślę jednak, że Rosjanie, którzy walczą dla kasy z wizją powrotu do domu mają większą chęć do walki niż Ukrainiec, którego
  • Odpowiedz
  • 3
@depresyjnydziad:

No tak, to prawda. Tylko ta ustawa mobilizacyjna + łapanki... no to wcześniej wiesz... jeśli ktoś dobrowolnie szedł :D hmmm

A teraz nie dość, że do hycla Cię złapią, to jeszcze nie zostaniesz przeszkolony, a na końcu dostaniesz #!$%@? wyposażenie, o ile jakiekolwiek
  • Odpowiedz
@Narcyz_: ja tez, bo chlop sie kloci z info od kilku wywiadow podajac statystyki od kurczakow, zamiast to z nimi sie klocic co podaja. Swoja droga Wolski podal to samo co ja i w jego wykresie nie ma podobnego info ktore dawalo usa. rosja nie bez powodu rekrutuje co miesiac 30k ludzi, bo tyle traci zdolnosc do walki

@Thorrand widziales w ogole ten wykres? Bo z niego wynika to
  • Odpowiedz
@Thorrand: bo większość to mentalne dzieci. Kto z nich kiedykolwiek broń trzymał, lub widział ją na żywo. Dla nich to content i żarty. Najchętniej to polskie wojsko by tam wysłali. Wspomnij o rozmowach pokojowych to cię zjedzą..

Łapanki to już dawno, dawno temu były. Tylko na mniejszą skalę, bo co by nie mówić, początkowo mieli sporo chętnych i zmotywowanych ludzi. Co przekładało się na sytuację na froncie. Niestety, spartolona ofensywa
  • Odpowiedz
rosja nie bez powodu rekrutuje co miesiac 30k ludzi, bo tyle traci zdolnosc do walki


@robertkk: To ciekawa ta twoja ukraińska matematyka. Rosja rekrutuje tyle ile traci, ale jednocześnie znacznie zwiększyła liczebność sił zbrojnych i sił zaangażowanych na Ukrainie. Ciekawe Robert xD
  • Odpowiedz
@Szinako: Iwan ale ranni wracaja jesli nie umra xD powinienem napisac "co najmniej tyle" ale juz czepiasz sie szczegolow. Wroc lepiej do pisania ze ukraina strzelila sobie w szpital zeby potem sie zamknac jak wrzucili inny filmik albo szukania klatki przerobionej przez ai ( ͡° ͜ʖ ͡°) i nie wolaj mnie
  • Odpowiedz
Wroc lepiej do pisania ze ukraina strzelila sobie w szpital zeby potem sie zamknac jak wrzucili inny filmik


@robertkk: Przestań manipulować ośle. Nigdy nie napisałem że ukraińska OPL uderzyła w szpital ani nie zamknąłem się po ukazaniu się innego filmu, bo żadnego innego nie wrzucili. I nadal nie ma nagrania, z którego pochodzi ta super piękna stopklatka.
  • Odpowiedz
@Szinako: Trudno powiedzieć ilu żołnierzy rosyjska armia rekrutuje rekrutuje. Brytyjski MON rzucił kilka miesięcy temu liczbą 30k. I w tym samym raporcie pojawiło się to hasło o "pokryciu strat".

i w jego wykresie nie ma podobnego info ktore dawalo usa.


@robertkk: W sensie kto w USA podawał te straty? Amerykański Departament Obrony tydzień temu podał 350k wszystkich strat. To jest ta niepodpisana kropka na
  • Odpowiedz
@Thorrand: 150k zabitych rusków to absolutne minimum. Ponad 50k to tylko to, co się ukazało oficjalnie jako nekrologi. A przecież tego ścierwa gnije po krzakach w Ukrainie tysiące, dziesiątki tysięcy. Wystarczy poczytać co ruscy milblogerzy piszą o martwych duszach w ich pułkach. Co do szkolenia ruskich to jedno wielkie xD na załączonym skrinie 11.06 wcielony, 13.06 już martwy na froncie
uziel - @Thorrand: 150k zabitych rusków to absolutne minimum. Ponad 50k to tylko to, ...

źródło: GRl5lvLWsAA_qN9

Pobierz
  • Odpowiedz