Wpis z mikrobloga

Poirytowany Zeleński

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał w czwartek sojuszników z NATO do zapewnienia większego wsparcia dla jego uzbrojonych sił i zapewnienia im większych możliwości uderzenia w Rosji
11 lipca 2024 r.: „Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał w czwartek przywódców NATO do zniesienia wszelkich ograniczeń wpuszczających Kijów do uderzenia w głąb Rosji zachodnią bronią po zakończeniu trzydniowego szczytu w Waszyngtonie.
(...) Zełenski wezwał zwolenników Kijowa, zwłaszcza Stany Zjednoczone, aby poszli dalej – w tym poprzez zapewnienie swoim przewagą siłom większych możliwości uderzenia w Rosji.
„Jeśli chcemy wygrać, jeśli chcemy zwyciężyć, jeśli chcemy ocalić nasz kraj i go bronić, musimy znieść wszystkie ograniczenia” – powiedział Zełenski.

https://www.france24.com/en/europe/20240711-zelensky-urges-nato-leaders-to-drop-restrictions-on-striking-russia?utm_medium=social&utm_campaign=telegram&utm_source=shorty&utm_slink=f24.my%2FAT6R

Bellum Acta -Intel, Urgent, News and Archives on Telegram

#wojna #ukraina #rosja #nato #usa
  • 8
  • Odpowiedz
@wiciuWw46_xD:

No cóż. Nie sądzę, żeby bezczelnością mógł coś ugrać xD I wzbudzić sympatię społeczeństw demokratycznych państw :D

A przecież jak Biden powiedział. Demokracja to fundament NATO XD
  • Odpowiedz
@Yurakamisa:

W WZYWANIU do czegokolwiek :)
Może co najwyżej prosić, a nie wzywać.

A NATO nie ma obowiązku niczego za darmo dawać, a tym bardziej jeśli Ukraina nie potrafi spełnić kilku dość podstawowych warunków jako cywilizowane ponoć społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@Thorrand: ale oni chcą tylko moc używać w pełni broni która dostali… to jest cyrk ze kacapia może walić po całej Ukrainie a Ukraina kacapow niee bo pan Putin będzie smutny
  • Odpowiedz
@adr260:

XD

NATOwska broń, NATOwskie zasady. Mogli produkować swoje rakiety dalekiego zasięgu. Choćby z Polską. Mieli na to ponad 2 lata od rozpoczęcia wojny. Mało? No jak widać, mało.

Słusznie, że nie ma na to zgody. #!$%@?ą w blok mieszkalny i będzie NIEZRĘCZNOŚĆ, z której mogą wyniknąć niefajne GŁOWNIE DLA UKRAINY rzeczy.
  • Odpowiedz
@Thorrand: jakie niefajne dla nich rzeczy wynikną? Walna im ruscy w blok mieszkalny w odpowiedzi albo szpital albo elektrownie ? A nie sory już to robią xd nie ośmieszaj się każdy wie ze to jest przedłużanie wojny krwią Ukraińców
  • Odpowiedz
@adr260:

Ja się ośmieszam? A to ja tak zdecydowałem? :))
Sam napisałeś, że to NATO nie pozwala. ja jestem NATO?

Widocznie NATO ma swoje powody dlaczego im tego zabrania.
  • Odpowiedz